Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Kasprowicza będzie można ćwiczyć zumbę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Kasprowicza będzie można ćwiczyć zumbę
06-06-2015 21:57   Janusz Ludwiczak
W każde niedzielne przedpołudnie do końca sierpnia wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach zumby, które odbywać będą się niedaleko hali Arena.

"Zumba w parku" to jeden z projektów nagrodzonych w konkursie "Centrum Warte Poznania". W każdą niedzielę o godz. 10 w Parku Kasprowicza, pomiędzy halą Arena a placem zabaw będą odbywać się bezpłatne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną instruktorkę zumby.

Uważam, że Park Kasprowicza to miejsce o wciąż niewykorzystanym potencjale, dlatego pomyślałem, że warto byłoby zorganizować w nim jakieś otwarte zajęcia sportowo-rekreacyjne. Padło na zumbę, bo zauważyłem, że w ostatnich latach jest prawdziwy szał na ten rodzaj aktywności. Pomysł przypadł do gustu mieszkankom Łazarza, więc zdecydowałem się napisać projekt i wysłać go na konkurs „Centrum Warte Poznania”. Okazało się, że projekt znalazł się w gronie laureatów i zostanie sfinansowany przez miasto - mówi Zenon Kubiak, pomysłodawca.

Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska, wykwalifikowana instruktorka.

Zumba to połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z fitnessem. Wyróżnia ją to, że nie ma metodyki, każdy może ćwiczyć niezależnie od wieku, zarówno dziewczynki w wieku 11 czy 12 lat jak i panie po 60-tce. Zdarzały się również uczestniczki, które mają prawie 70 lat. Nie trzeba się uczyć kroków, bo tu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę - mówi Klaudia Nierychlewska, instruktorka zumby.

Zumba to nie tylko zabawa, ale też świetna forma aktywności ruchowej, która pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej i spalaniu zbędnych kalorii. Już godzina ćwiczeń pozwala spalić nawet 600 kalorii. W zajęciach mogą wziąć udział również panowie. U nas są takie stereotypy. W zajęciach bierze udział po dwóch, trzech panów. Na zachodnie zumbę ćwiczy tyle samo panów co pań - dodaje Klaudia Nierychlewska.

Pierwsza zumba w Parku Kasprowicza odbędzie się jutro, tj. w niedzielę 7 czerwca o godz. 10 na polanie przy placu zabaw. Chętni powinni przyjść w wygodnym stroju sportowym obuwiu, z 1,5-litrową butelką wody mineralnej i ręcznikiem.


R E K L A M A

Komentarze (3)

07-06-2015 18:31:37
tami
oj szkoda ze w niedziele !!
07-06-2015 00:43:26
JS
Od dzisiaj. O 10:00
06-06-2015 22:05:19
pat
Od kiedy?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: