Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zderzenie dwóch tramwajów na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 8 osób zostało rannych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zderzenie dwóch tramwajów na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 8 osób zostało rannych
03-06-2015 19:03   Janusz Ludwiczak
Około godz. 17 "jedynka" skręcająca z Reymonta w Grunwaldzką wjechała w tramwaj linii nr 6 wjeżdżający na Rondo Jeziorańskiego. W wypadku rannych zostało osiem osób, w tym dwójka dzieci.

Ze wstępnych ustaleń wiemy, że jeden z motorniczych wjeżdżał na rondo i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla drugiego tramwaju, który opuszczał to skrzyżowanie. Jak dokładnie doszło do tego zderzenia dowiemy się po przeprowadzeniu czynności operacyjnych. Mamy zabezpieczone zdjęcia z monitoringu, przesłuchujemy świadków – powiedział mł. asp. Józef Klimczewski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Rannych jest osiem osób, w tym motorniczy i dwójka dzieci w wieku 9 i 16 lat. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwu. Kierującemu pojazdem szynowym, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu tramwajowi, który opuszczał skrzyżowanie zatrzymaliśmy pozwolenie. Obaj motorniczy są trzeźwi – dodaje mł. asp. Józef Klimczewski z poznańskiej drogówki.

Kierowcy powinni omijać Rondo Jeziorańskiego. Ogromne korki tworzą się na ul. Reymonta, Przybyszewskiego, Grunwaldzkiej, Wyspiańskiego czy Marcelińskiej. Objazdami kursują tramwaje linii nr 1, 6, 13, 15 i 27. MPK uruchomiło komunikację zastępczą. Autobusy "za tramwaj" kursują od skrzyżowania Głogowska/Hetmańska przez Reymonta do Ronda Jeziorańskiego oraz ulicą Grunwaldzką do Junikowa.

Aktualizacja: Jak poinformowało MPK ruch tramwajowy przez Rondo Jeziorańskiego i na Junikowo został przywrócony o godz. 19:25.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Groźne zderzenie tramwajów na Hetmańskiej - 29 osób poszkodowanych

ZOBACZ TAKŻE: Zderzenie tramwajów na Moście Dworcowym - trzech pasażerów zostało rannych

ZOBACZ TAKŻE: Na skrzyżowaniu Głogowskiej i Hetmańskiej zderzyły się dwa tramwaje - 6 osób rannych

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (2)

05-06-2015 12:04:48
Negatyw
Winny min 5 lat. Jeden i drugi dyscyplinarka z zakazem wykonywania zawodu.
03-06-2015 19:45:05
tonny
ale przywalil
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: