Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Głos Profilaktyki w Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Głos Profilaktyki w Parku Wilsona
02-06-2015 14:21   redakcja, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
W Parku Wilsona odbyły się wielkopolskie obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Całość wydarzenia obfitowała w działania edukacyjne, atrakcje dla najmłodszych i występy artystyczne.

W poniedziałek w Parku Wilsona zorganizowane zostały wojewódzkie obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy wsparciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, ze względu na przypadający w tym czasie Dzień Dziecka, byli w tym pięknym parku już od samego rana.

W całej Polsce, "na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej" mógł sprzeciwić się używkom i życiu w uzależnieniu - informuje Dominika Pupkowska-Bral z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wielkopolskie obchody Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki tradycyjnie rozpoczęły się od odczytania odezwy:
Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą – czytała znana aktorka Katarzyna Bujakiewicz.

Następnie punktualnie o godz. 14 wszyscy zgromadzeni położyli prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijali jego rytm.

Całość wydarzenia obfitowała w działania profilaktyczne, atrakcje dla najmłodszych i występy artystyczne.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie przygotowało dla dzieci warsztaty tkackie, wytwarzanie świeczek z wosku, lepienie figurek z gliny, wytwarzanie masła czy dojenie sztucznej krowy. Stare ZOO zorganizowało z kolei pokaz żółwi, jaszczurek i żab. Chętni mogli również wejść do "zadymionego namiotu" oraz zobaczyć zabytkowe auta, w tym milicyjnego poloneza. Na zakończenie uczniowie klas policyjnych i strażackich Zespołu Szkół Handlowych przygotowali pokazy samoobrony i ratownictwa medycznego.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty dla dzieci z Panem Pianką w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Słowiański wieczór z aromatem dzikich ziół i pokazem rzemiosł

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty kulinarne dla Aktywnych 60+- zdrowy posiłek- jesienne menu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: