Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przy Głogowskiej/Hetmańskiej może stanąć stacja rowerów miejskich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przy Głogowskiej/Hetmańskiej może stanąć stacja rowerów miejskich
30-05-2015 00:13   Janusz Ludwiczak
Czwarta stacja rowerów miejskich może powstać na Łazarzu. Tym razem jednoślady będzie można wypożyczyć przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej. Stanie się tak, jeśli zaproponowana przez ZTM lokalizacja otrzyma jak najwięcej głosów, które można oddawać do niedzieli.

Rower miejski na Łazarzu możemy wypożyczyć w trzech lokalizacjach: przy Parku Wilsona (Głogowska/Berwińskiego), przy Centrum Stomatologii (Bukowska/Przybyszewskiego) oraz w rejonie Dworca Głównego (plac Dworcowy).

Od 20 kwietnia do 11 maja w całym Poznaniu dokonano ponad 6,5 tys. wypożyczeń roweru miejskiego. Obecnie do dyspozycji jest 16 stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego. Jeszcze w lipcu system ma zostać powiększony o kolejnych 14 stacji. Jedna z nich może znaleźć się przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej.

Liczba użytkowników i wypożyczeń z pewnością znacznie wzrośnie latem, kiedy PRM zostanie rozbudowany o kolejnych 14 stacji. Zanim jednak nastąpi rozbudowa, chcielibyśmy zaprosić mieszkańców do udziału w konsultacjach, które dadzą odpowiedź w jakich lokalizacjach zostaną w lipcu 2015r. zamontowane nowe stacje. Konsultacje potrwają do niedzieli 31 maja 2015r. (do północy). Wybrane lokalizacje będą przekazane do realizacji operatorowi systemu – firmie Nextbike Polska - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Głosowanie odbywa się do niedzieli 31 maja do północy na platformie konsultacyjnej, na stronach Urzędu Miasta.

Spośród 31 przedstawionych propozycji można wybrać maksymalnie 3 lokalizacje. "Głogowska/Hetmańska" znajduje się na 10 pozycji. Dodatkowo można wskazać 2 lokalizacje spoza listy - miejsca, gdzie w przyszłości miałaby powstać stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego.


Komentarze (3)

30-05-2015 11:58:42
tonny
do you speak english?? no bo juz glosowales.
30-05-2015 11:53:20
ogonek
You have already responded to the survey. - fajnie, gdyby jeszcze działało!
21-05-2015 16:07:59
Negatyw
Głosujcie. Rowery mają sens, gdy będzie dużo stacji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

gru

17:00
Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Świąteczny kiermasz charytatywny

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: