Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona będzie można kupić kwiaty, doniczki, nasiona, a nawet krówki i potrawy z grilla - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona będzie można kupić kwiaty, doniczki, nasiona, a nawet krówki i potrawy z grilla
15-05-2015 14:51   Janusz Ludwiczak
Petunie, surfinie, maciejki i również pelargonie, a także doniczki, nasiona i akcesoria ogrodnicze będzie można kupić podczas kiermaszu, który w weekend odbędzie się w Parku Wilsona. Od soboty będzie można również zgłaszać się do 22. edycji konkursu "Zielony Poznań".

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wystawcy zaoferują w cenach promocyjnych bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Będzie można zaopatrzyć się też w akcesoria balkonowe i ogrodnicze, podłoża i nawozy. Wszystkim zainteresowanym porad ogrodniczych udzielać będą instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców.

Podczas kiermaszu będzie można także zgłosić swój udział w konkursie "Zielony Poznań" i zapoznać się z jego regulaminem. Mieszkańcy Poznania, instytucje oraz podmioty gospodarcze będą mogli zgłaszać swoje zielone obiekty do oceny konkursowej w terminie od 16 maja do 20 czerwca 2015 r.

Kiermasz ogrodniczy "Zielony Poznań" odbędzie się w sobotę i niedzielę, w Parku Wilsona - przed Palmiarnią w godz. od 10:00 do 17:00.


W sobotę rozpoczyna się również 22. edycja konkursu "Zielony Poznań", w którym będą mogli wziąć udział właściciele zielonych i ukwieconych balkonów, tarasów, okien, ogrodów przydomowych, zieleńców, podwórek i działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Obiekty będą oceniane w pięciu kategoriach:

  1. zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne
  2. balkony, tarasy, loggie i okna
  3. ogrody przydomowe
  4. działki na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych
  5. pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią ubiegłego roku i wiosną bieżącego roku, ze szczególnym uwzględnieniem terenów publicznych ogólnie dostępnych na terenach wcześniej niezagospodarowanych.

Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach - osiedlowym i miejskim. Najwyżej ocenione obiekty zielone w etapie osiedlowym zakwalifikowane zostaną do etapu miejskiego i spośród nich powołana przez Prezydenta Miasta Poznania komisja konkursowa wybierze najciekawsze i najwyżej punktowane obiekty zgłoszone w poszczególnych pięciu kategoriach.
Dokonując oceny komisje będą brały pod uwagę oryginalny pomysł na aranżację zielonego obiektu, układ kompozycyjny, a także trafność doboru gatunków i odmian. Najwyżej oceniane będą te, które wyróżniają się na tle architektury miasta i pośród innych zgłoszonych terenów zielonych. Istotne też, aby były regularnie pielęgnowane i prawidłowo zadbane.
Zdobywcy I miejsca w każdej kategorii otrzymują nagrodę pieniężną w wysokości 1 tys. zł., ufundowaną przez Prezydenta Poznania, a laureaci II i III miejsca - cenne nagrody rzeczowe od sponsorów. Oficjalne wyniki 22. edycji konkursu "Zielony Poznań" prezydent Poznania ogłosi w listopadzie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca w siedzibach rad osiedli (na Łazarzu w biurze Rady Osiedla Święty Łazarz, Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych, ul. Wyspiańskiego 27, bud. B, tel. 61 866 42 26, 61 866 47 34 wew. 45).

W ubiegłym roku do 21. edycji konkursu "Zielony Poznań" Rada Osiedla Św. Łazarz otrzymała 115 zgłoszeń od mieszkańców i instytucji. Najwięcej, bo aż 58 zgłoszeń dotyczyło podwórek i zieleńców.

W etapie miejskim ogród znajdujący się przy pawilonie 15 na terenie Targów zajął II miejsce w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne. Natomiast Osiedle "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald otrzymało wyróżnienie za stworzenie zieleńca przy wieżowcu na ul. Stablewskiego 5/7.

W ciągu ostatnich czterech lat, od 2011 do 2014 r. do łazarskiego etapu konkursu "Zielony Poznań" zgłoszono łącznie 437 obiektów, z czego 199 w kategorii zieleńce, kwietniki osiedlowe, zakładowe, szkolne i podwórka, 168 - w kategorii balkony, loggie i okna, 65 - w kategorii ogrody przydomowe oraz 5 w kategorii pasy zieleni utworzone po raz pierwszy jesienią poprzedniego roku lub wiosną roku bieżącego.

Karta zgłoszeniowa i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta - www.poznan.pl


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

do 01-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Viva Seniorzy! - targi dla seniorów

02

paź

11:30
Łazarz
Spacer po Fest Fyrtel - wycieczka z przewodnikiem, zaprasza Poznańskie Centrum Dziedzictwa
zbiórka: Rynek Łazarski

05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: