Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z początkiem lipca zlikwidowany zostanie komisariat Policji przy Śniadeckich - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z początkiem lipca zlikwidowany zostanie komisariat Policji przy Śniadeckich
14-05-2015 23:14   Janusz Ludwiczak
1 lipca przestanie działać komisariat targowy przy ul. Śniadeckich. Jego funkcjonowanie mają przejąć policjanci z Grunwaldu, z komendy przy ul. Rycerskiej. Natomiast podczas targów uruchamiany będzie tymczasowy posterunek.

Z początkiem listopada 2012 r. decyzją nadinsp. Krzysztofa Jarosza, ówczesnego Wielkopolskiego Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu komisariat kolejowy został zlikwidowany. Powodem decyzji były m.in. koszty i niewielka ilość prowadzonych dochodzeń. Wyliczono, że w 2010 roku komisariat na Dworcu Głównym miał jedynie 180 spraw, związanych głównie z kradzieżami. Dla porównania Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym przy podobnym zatrudnieniu (37 funkcjonariuszy) miał w tym samym okresie ponad 1200 dochodzeń.

Zadania komisariatu kolejowego przejął początkowo Komisariat Policji Poznań-Targi przy ul. Śniadeckich, później funkcjonowanie powierzono placówce z Wildy i częściowo Komendzie Miejskiej Policji z Szylinga. Policja zapewniała również, że na dworcu wciąż pojawiać będą się patrole, m.in. z Wydziału Zabezpieczenia Miasta, a także sokiści ze Straży Ochrony Kolei i prywatni ochroniarze.

Niedawno policja zapowiedziała, że 40 funkcjonariuszy ma zostać przesuniętych z Poznania do komisariatów w Tarnowie Podgórnym, Swarzędzu, Komornikach czy Kórniku. Policja argumentuje to zwiększeniem liczby mieszkańców w podpoznańskich gminach i koniecznością zapewnienia im bezpieczeństwa.

1 lipca przestanie działać komisariat targowy przy ul. Śniadeckich. Jego funkcjonowanie mają przejąć policjanci z Grunwaldu, z komendy przy ul. Rycerskiej. Natomiast podczas targów uruchamiany będzie tymczasowy posterunek.

Działanie komisariatu było mało efektywne. Tak jak do tej pory ten teren będzie patrolowany przez służby. W czasie imprez targowych będzie doraźnie uruchamiany punkt przyjmowania interesantów, w którym goście i wystawcy będą mogli złożyć na przykład zawiadomienie o kradzieży - tłumaczy mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Komisariat Policji Poznań-Targi obejmuje nie tylko teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale również obszar w rejonie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego, Berwińskiego, Głogowskiej i Roosevelta. W targowej komendzie pracuje 25 policjantów, wszyscy mają zostać przeniesieni na Rycerską.

W marcu policjanci z komisariatu Poznań-Targi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mężczyzna przestępczego czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Odzyskane mienie powróciło do właścicieli. Teraz 33-latek za swój czyn odpowie przed Sądem.

Z kolei w październiku mł. insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaniu przyznał wyróżnienia pieniężne policjantom z Komisariatu targowego, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn włamujących się do mieszkania. Profesjonalizm prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych pozwolił policjantom na zebranie dowodów przeciwko zatrzymanym w innej sprawie, w której skradzione mienie szacowane było na kwotę prawie 150 tysięcy złotych.


Komentarze (4)

16-05-2015 12:47:57
Hania
No to juz penerstwo, huliganeria, palacy dopalacze, pijacy alkohol, sikajacy i sra.... po bramach i podworkach, niszczyciele, wandale, tacy co to co drugie slowo uzywaja ku.... i inne szuszfole , i element kryminalny w wieku 14-21 lat, ktorzy maja w glebokim powazaniu innych tutaj mieszkajacych i wszystko naokolo, opanuja totalnie teren Wyspianskiego/Druzbackiej/Limanowskiego/Jarochowskiego i sasiedztwo. Pomyslec, ze glosowalam na nowego prezydenta miasta Poznania, ktory nie umie walczyc o nasze z Ministerstwem Spraw Wewnetrznych i pozwala na takie kroki aby likwidowac komisariat. Podobno mielismy zarzadzac wspolnie jako obywatele Poznania, podobno nasz glos mial miec znaczenie za kadencji Jaskowiaka. Nie widze tego. O jakiej rewitalizacji Lazarza sie mowi ? krzaczkach, chodniczkach z kostki, laweczkach ? a z drugiej stronie bedzie postepowala dalsza degradacja dzielnicy wlasnie poprzez element przestepczy. Wedlug mnie w Poznaniu jest o WIELE ZA MALO policji !!! Czy my jako obywatele Poznania nie mamy NIC do powiedzenia ? Przeciez placimy podatki ! Na co ida te pieniadze ???
15-05-2015 12:21:13
morlock
@ obywatel. Nie zdziwiłbym się też gdyby "znalazł się właściciel" gruntu na narożniku Grunwaldzkiej i Rycerskiej. To całkiem atrakcyjna działka. Odpowiem na Twoje pytanie - ostrożniej!
15-05-2015 08:19:57
koneser
Ciągle likwidacje komisariatów i przesuwanie policjantów do innych, z pewnością nie zwiększą poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Łazarza. To rejon, który nie jest pozbawiony tzw. elementu i dlatego takie argumenty, że jest niepotrzebny nie trafiają na podatny grunt. To kolejna zła decyzja i tak tylko trzeba ją zrozumieć, nie inaczej!
14-05-2015 23:29:29
obywatel
Najpierw Wyspiańskiego, później dworzec, teraz targi. Jak żyć.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: