Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Azyle dla pieszych pojawią się na skrzyżowaniu Łukaszewicza i Calliera - ma być bezpieczniej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Azyle dla pieszych pojawią się na skrzyżowaniu Łukaszewicza i Calliera - ma być bezpieczniej
14-05-2015 01:07   Janusz Ludwiczak
Do końca czerwca na środku ulicy Łukaszewicza, przy skrzyżowaniu z Calliera pojawią się wysepki, które mają poprawić bezpieczeństwo uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 9.

Zdaniem rodziców uczniów, uczęszczających do "Dziewiątki" bezpieczeństwu ich dzieci zagrażają samochody, które zbyt szybko jeżdżą ulicą Łukaszewicza. Sporo kierowców również źle parkuje swoje pojazdy na ulicy Calliera, przez co zasłaniana jest widoczność pozostałym kierowcom. Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 wystosowali nawet petycje o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera.

Chcielibyśmy ograniczenia prędkości. Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu kolizji. To tylko kwestia czasu, kiedy dziecko wpadnie pod koła. Samochody jeżdżą za szybko, nie zwalniają. Znaki są prawie niewidoczne, zasłaniają je drzewa. Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. Na początku lutego składaliśmy wniosek do Zarządu Dróg Miejskich i Komisji Bezpieczeństwa Rady Miasta. Postulowaliśmy o stworzenie sygnalizacji świetlnej z czujnikami. W momencie, kiedy do skrzyżowania zbliżałoby się dziecko uruchomi się światło pulsacyjne. Kierowca zostałby poinformowany, że zbliża się pieszy - powiedziała Beata Jackowiak, przedstawiciel Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9.

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich wspólnie z Policją i Miejskim Inżynierem Ruchu przeprowadzili przeglądy, badania i analizy ruchu dla tego skrzyżowania. Jednym z zaproponowanych rozwiązań jest wybudowanie na środku jezdni ulicy Łukaszewicza, tuż przed skrzyżowaniem z Calliera wysepek, które mają ograniczyć prędkość. Piesi na drugą stronę ulicy będą mogli przechodzić dwuetapowo.

Zaproponowaliśmy azyl dla pieszych. Na środku jezdni wybudowane zostaną elementy wyniesione ponad jezdnię, które zabezpieczą pieszych przechodzących przez to przejście. Zmniejszy się liczba miejsc postojowych. Wyeliminujemy nieprawidłowo parkujące pojazdy w niedozwolonej odległości od skrzyżowania - objaśnia Eugeniusz Bayer, naczelnik Wydziału Zarządzania Ruchem ZDM.

Wprowadzenie wysepek na ulicy Łukaszewicza będzie możliwe, gdyż szerokość jezdni ma cztery metry. Beata Jackowiak z Rady Rodziców SP9 zaniepokoiła się, że po wprowadzonych zmianach miejsca do parkowania zabraknie właścicielom pobliskich sklepów i ich klientów.

Trzeba coś wybrać, albo bezpieczeństwo dzieci, albo interesy sklepikarzy. Kierowca może zostawić samochód w innym miejscu i podejść pieszo - argumentuje Eugeniusz Bayer z ZDM.

Azyle dla pieszych przy skrzyżowaniu Łukaszewicza i Calliera mają pojawić się najpóźniej do końca czerwca.


Komentarze (4)

19-05-2015 23:29:20
Rysiek
A nie będzie za ciasno z tymi wysepkami. Może lepiej spowalniacze, według mnie lepiej sprawdzają się do zwalniania ruchu samochodowego.
14-05-2015 19:21:34
emeryt
Tej pani chodzi o bezpieczeństwo dzieci czy okoliczne sklepy. W rejonie skrzyżowania przy szkole jest jeden sklep mięsny.
14-05-2015 16:22:06
as
Zajmijcie się lepiej tymi pajacami parkującymi na jezdni ul.Calliera...
14-05-2015 14:28:45
maciej
a wystarczyły by spowalniacze przed przejściami.....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

03

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Baśniowa Kraina" - warsztaty muzyczne dla dzieci z Wujkiem Ogórkiem
Obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com . Warsztaty współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu "

06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: