Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozkrzyczeli razem autyzm przy Arenie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozkrzyczeli razem autyzm przy Arenie
11-05-2015 01:38   Janusz Ludwiczak
Pokazy psich umiejętności, zabawy dla dzieci z animatorami, przejazdy konne oraz możliwość konsultacji z terapeutami i specjalistami - to atrakcje pikniku "Rozkrzycz Autyzm razem z nami", który odbył się w niedzielę w Parku Kasprowicza, przy Arenie.

2 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Fundacja "Mały Piesek Zuzi" zorganizowała piknik "Rozkrzycz Autyzm razem z nami'.

Przygotowaliśmy pokazy psich umiejętności, każde dziecko może skorzystać z przejażdżki na koni. Przyjechały do nas alpaki i futboliści amerykańscy. Na najmłodszych czekają również bańki mydlane i dmuchany zamek. Piknik zorganizowaliśmy przede wszystkim dla rodzin dzieci z autyzmem. Chcieliśmy pokazać, ze w Poznaniu dużo się dzieje jeśli chodzi o pracę z osobami z autyzmem, rodzice nie pozostają sami. Ideą pikniku jest integracja, a także pokazanie społeczeństwu czym jest autyzm - powiedziała Irena Duszyńska z Fundacji "Mały Piesek Zuzi", współorganizatora pikniku.

Podczas pikniku wolontariusze wyjaśniali czym tak naprawdę jest autyzm i jakie są sposoby niesienia pomocy takim osobom poprzez różnego rodzaju terapie. Uczestnicy dowiedzieli się także z jakimi problemami na co dzień borykają się osoby chorujące na autyzm, w jakim stopniu utrudniona jest komunikacja między nimi, sposób wyrażania się, rozumienia emocji czy też relacji ze społeczeństwem.

Organizatorzy imprezy przygotowali pokazy psich umiejętności, zabawy ruchowe z chustą klanzy a także pokaz futbolu amerykańskiego z zawodnikami zespołu Patriotów Poznań.

Autyzm został uznany przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych obok chorób takich jak nowotwory, AIDS i cukrzyca. Organizacja zwraca uwagę, że w ciągu ostatnich 20 lat liczba osób zmagających się z tym schorzeniem wzrosła aż dziesięciokrotnie. Szacuje się, że w Polsce na autyzm, zespół Aspergera lub zaburzenia pokrewne cierpi około 30 tys. ludzi.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: