Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Modlitwą przy grobie rabina Akivy Egera rozpoczęły się XII Dni Judaizmu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Modlitwą przy grobie rabina Akivy Egera rozpoczęły się XII Dni Judaizmu
15-01-2009 17:53   Janusz Ludwiczak
8 stycznia modlitwą przy grobie Akivy Egera, poznańskiego rabina z XIX w. rozpoczęły się XII Dni Judaizmu.

W czwartek, 8 stycznia o godz. 16:00 modlitwą przy grobie rabina Akivy Egera rozpoczęły się XII Dni Judaizmu. W uroczystości udział wzięli m.in. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, Alicja Kobus - Przewodnicząca poznańskiej filii Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich oraz ks. Jerzy Stranz ze Stowarzyszenia Coexist.

XII Dni Judaizmu potrwają w Poznaniu do niedzieli. W tym czasie nastąpiło już uroczyste wniesienie tory do budynku gminy żydowskiej przez naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha, przyznano tytuł i medal "Sprawiedliwy wśród narodów świata" przez Instytut Pamięci Yad Vashem z udziałem ambasadora Davida Pelega. Ponadto w ramach poznańskich Dni Judaizmu odbyły się wystawy oraz prezentacje multimedialne i filmowe.

Dzień Judaizmu powstał z inicjatywy Komitetu do Dialogu z Judaizmem i został wprowadzony 17 stycznia 1998 roku przez Konferencję Episkopatu Polski.

Miejsce Pamięci z grobem słynnego rabina Akivy Egera przy ulicy Głogowskiej 26a zostało uroczyście odsłonięte w czerwcu ubiegłego roku. Wzięli w niej udział Żydzi z całego świata. Więcej w artykule: Rabin Ekiva Eger nie będzie zapomniany.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: