Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Maria Łazarz została wybraną przewodniczącą Zarządu Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Maria Łazarz została wybraną przewodniczącą Zarządu Osiedla Św. Łazarz
08-05-2015 00:24   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji radni Osiedla Św. Łazarz wybrali wiceprzewodniczącą oraz zarząd jednostki, na czele którego stanie Maria Łazarz.

W środę po raz drugi spotkali się nowowybrani członkowie Rady Osiedla Św. Łazarz VI kadencji, tym razem na sesji zwyczajnej. Na początku odbyły się wybory wiceprzewodniczącego Rady Osiedla Św. Łazarz. Jedyną kandydatką była Maria Paradowska, którą wybrano jednogłośnie.

Następnie odbyły się wybory przewodniczącego i członków Zarządu Osiedla Św. Łazarz. Również w tym przypadku wybory odbyły się w tajnym głosowaniu. Do tego celu powołana została komisja skrutacyjna, a radni swój głos, na specjalnej karcie, po zaznaczeniu znaku "x" przy nazwisku kandydata wrzucali do urny. Również w tym głosowaniu została zgłoszona jedna kandydatka - Maria Łazarz, która uzyskała maksymalną liczbę, 20 głosów.

Każda kadencja jest inna. W poprzedniej udało nam się wywalczyć środki na rewitalizację ulicy Głogowskiej i namówić miejskich radnych o przekazanie środków na przebudowę ulicy Kolejowej. W nowej kadencji chciałabym dokończyć rewitalizację Głogowskiej, wywalczyć środki na przebudowę ulicy Chociszewskiego. Chciałabym również, by w Parku Kasprowicza powstała kryta pływalnia - powiedziała Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

W trakcie sesji łazarscy radni przeprowadzili jeszcze jedno głosowanie - na zastępcę i członków zarządu. Wiceprzewodniczącą Zarządu Osiedla Św. Łazarz została wybrana Iwona Rajewicz-Szyba, a pozostałymi członkami: Łukasz Prymas i Tomasz Wojciechowski.

Łazarscy radni omawiali również kwestie problemów związanych z remontem ulicy Kolejowej, o czym szerzej w artykule: Z powodu odwołań od wykupów gruntów remont Kolejowej poczeka przynajmniej do przyszłego roku. Na spotkanie przybyli mieszkańcy Kolejowej.

Skoro jest tyle zastrzeżeń, wymaga się tyle pozwoleń, teraz prowadzone są wywłaszczenia to na co poszło 200 tysięcy złotych? Jak długo mamy czekać na ten remont? Znów jest to decyzja polityczna. Dziwie się, że przy tak dużej inwestycji nie uwzględniono mediów gazowych czy cieplika. Nie może być tak jak z Głogowską, która była remontowana kilka lat - mówiła w trakcie sesji Lilianna Krantz-Domasłowska, mieszkanka ulicy Kolejowej.

Tyle lat czekaliśmy na ten remont. Kolejowa już miała zostać wyremontowana. Czujemy się oszukani. Czy deklaracje o rozpoczęciu inwestycji były deklaracjami wyborczymi? Pani konserwator utrudnia nam życie. Ten bruk słychać będzie nawet przy wprowadzeniu ograniczenia prędkości do 20 km/h. Niech pani konserwator przyjdzie do nas i zobaczy jak mieszka się przy Kolejowej. Latem nie idzie otworzyć okna! - wskazywała Małgorzata Madańczyk.

Sami radni zwracali również uwagę na planowane poprowadzenie ulicą Kolejową połączenia autobusowego.

Wątpie, że na Kolejowej jest potrzebny autobus, który będzie jeździć z Dworca Zachodniego co najwyżej do Panoramy. Kto z Kolejowej będzie jeździł na Górczyn? - przekonywał Filip Olszak, Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Rada Osiedla Św. Łazarz ustaliła, że w sprawie remontu Kolejowej najpóźniej w czerwcu zorganizowane zostanie spotkanie konsultacyjne, na które zaproszeni mają zostać przedstawiciele spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, Zarządu Dróg Miejskich, ZTM i Urzędu Miasta.


Komentarze (19)

09-05-2015 13:34:59
Łukasz Prymas
@ujarany. Pan Radny T. Wojciechowski, podczas remontu ronda JNJ, gdzie przez teren Parku Kasprowicza przejeżdżało wtedy wiele aut skracając sobie w ten sposób drogę, zgłaszał taki przypadki na policji. W sumie przeszło 100 kierowców dostało wtedy mandaty. A to tylko jeden z przypadków działań Radnych. Zgłaszani są również przez radnych bardzo często kierowcy zastawiający chodniki nie zostawiając przepisowych 1,5m wolnego miejsca. Niestety to jest walka z wiatrakami dopóki sami mieszkańcy nie zaczną reagować, radnych jest tylko 21... Nie raz również upominani "psiarze" że nie sprzątają po psach i wiele innych takich przypadków. @ujarany, dobrze że przysłużył się Pan do usunięcia nieczynnych aut ale jak Pan nie wie co robią radni to niech Pan ich nie poucza albo gani. Bo to nieprawda, że nic nie robią. A Pani Łazarz to już tytan organicznej pracy dla Osiedla. A taką pracę w tradycyjnym wielkopolskim stylu mało kto zauważa. Ale napinki internetowe to co 2 uprawia.
08-05-2015 19:21:57
Ewa M.
Serdeczne GRATULACJE Pani Mario :)
08-05-2015 16:44:52
Ujarany
Usunełem 15 nieczynnych aut z dzielnicy + kilkadziesiąt zgłoszeń do SM. Rada nawet nie interesuje się takimi tematami, bo "bla bla kompetencje bla bla bla". Radna Łazarz to specjalistka w tej materii. Niech sobie będzie tą radną, niech łyka splendor, ale lepiej niech nie obiecuje nic, bo potem jeszcze ktoś ją rozliczy i co wtedy?
08-05-2015 16:31:37
jedrek
Jak czytam niektore komentarze to rece opadaja. Jestem świeżym mieszkańcem Łazarza ale dotychczasowe działania rady mnie nie przekonują. Mieszkałem już w kilku dzielnicach i tylko tutaj panuje taka niemoc RO. Jakoś na Ratajach czy Wildzie radni potrafili załatwić nasadzenia, usuniecie wrakow z ulicy i inne drobne sprawy w porozumieniu z mieszkańcami. Pani Maria już na Fb pokazała niechęć w tym temacie i najlepiej jakby w ogole dac jej spokoj. Zresztą niektórzy nowi radni mają podobne wrażenia.
08-05-2015 14:59:42
Uchahany
Dzielnica to Grunwald a Łazarz to Osiedle.
08-05-2015 14:55:43
Mieszkanka
Przypominam, że Rada Osiedla nie jest władna podejmować decyzje na co miasto przeznacza fundusze. Ma możliwość opiniowana, zarządzania budżetem osiedlowym, który w morzu wszystkich potrzeb dzielnicy jest niewielki. Taka rolę, czyli bezpośredni wpływ na to, co w dzielnicy zaistnieje, mają miejscy radni. A my po raz kolejny wybraliśmy osoby, które o naszej dzielnicy pamiętają tylko przed wyborami samorządowymi i nie są w stanie, albo mają to głęboko w ... wywalczyć cokolwiek dla naszego fyrtla. Zanim Szanowne Gremium zacznie krytykować, niech zapozna się z możliwościami Rad Osiedli
08-05-2015 14:18:49
misiek983
Całe szczęście że na naszej dzielnicy są mądrzy mieszkańcy. Ja wiem że głos oddany na Marię Łazarz nie jest stracony, bo to pracowita i odpowiedzialna osoba. Zawsze się znajdą niezadowolone leniuchy co zazdroszczą, bo im nic nie wychodzi. Do roboty się weźcie a nie narzekacie! A najlepiej się wyprowadźcie z naszej dzielnicy, bo głupich obiboków nam tu nie potrzeba.
08-05-2015 14:13:56
annaw
Ujarany ty jesteś naprawdę ujarany, że nie widzisz pracy pani Marii! Ale wiadomo, ze łatwiej anonimowo krytykować niż wziąć się do roboty. Gratuluje pani Mario! Dzięki pani zaangażowaniu ta dzielnica odżywa.
08-05-2015 13:32:42
Potockiej / Kolejowa
@jkn, @ujarany, @JS. Krytyka uzasadniona tak, krytykanctwo bez pokrycia w faktach nie. Tylko hejt internetowy a co Państwo zrobili? Że kolejne wybory spędzę poza miastem? Czyli nie zrobię nic ale będę oskarżał innych o nic nie robienie a nawet na wybory się nie chce iść. Tak kolorowanki to to co chcą dzieci w szkołach, chodniki to to co chcą mieszkańcy, zieleń? także... Tak Łazarz to nie jest cudownie funkcjonująca dzielnica...to nie Zurich, Radni robią co mogą by było lepiej, ale przy takich środkach i często 'niedasizmowi" z Kolegiackiego, Matejki czy Wilczaku to i tak cud co tutaj się dzieje. To nie, ktoś z RO nie chce czegoś zrobić tylko pracuje się w takich realiach jakie są. Proszę poczytać Status co może rada a co nie może. Taki status nadała jej Rada Miasta i tylko w takich realiach może działać, inne działanie to działanie bezprawne. A i tak poszczególni Radni robią więcej niż mogą i więcej niż jest czasu na dobę. Radni też pracują, to nie jest praca w Urzędzie. Jak się ktoś chce zamienić to czemu nie startował w wyborach? Bo pewnie musiał by swoje wyjazdy za miasto odłożyć na 4 lata. Hejt internetowy jest łatwy ale jak przychodzi do działania to nie ma komu.
08-05-2015 11:59:28
jkn
Tyle lat mieszkam tutaj i z roku na rok jest coraz gorzej. Rada sobie ,mieszkańcy sobie. A tłumaczenie jest zawsze to samo brak środków , a do niektórych działań nie potrzeba środków tylko dobrego myślenia i praca organiczna
08-05-2015 11:46:08
Ujarany
jak ktorys z postulatow spelnia to mi kaktus na czole wyrosnie! @M.Łazarz - te kolorowanki na dzielnicy to jest to konkretne "cos"???? skutecznie to zajmuje sie pani drobnostkami (grzecznie rzecz ujmujac). Wielu mieszkancow i wiele wspolnot skuteczniej dziala na rzecz dzielnicy niz pani jako radna. Zachowuje się pani jakby zarzadzala dobrze funkcjonujaca dzielnica, a ta dzielnica potrzebuje RATOWANIA! zycze, zeby wyborcy pania rozliczyli w nastepnych wyborach.
08-05-2015 11:26:41
Joa
Pani Marii - serdeczne gratulacje. Krytykantów jest wielu do roboty niestety mało.
08-05-2015 11:13:07
JS
Nihil Novi. Następne lata stagnacji, minimalizmu w działaniu i wodolejstwa na sesjach. Kolejne wybory spędzę poza miastem odpoczywając. Nie było warto marnować czasu na oddawanie głosu.
08-05-2015 11:12:23
piotr
Obezwladniajacej niemocy ciag dalszy. Wszystko jest takie trudne i skåplikowane. Metoda latania dziur ktore juz byly latane ale coz znowu zalatamy.
08-05-2015 10:25:43
Hydraulik Tomek
Maria, nie denerwuj się:)
08-05-2015 10:24:33
Xyz
Sami swoi plus owieczka.
08-05-2015 09:18:58
M.Łazarz
Sądzę że lepiej być" nieskutecznym" i zrobić COŚ KONKRETNEGO niż być wirtualnie skutecznym i nie zrobić NIC konkretnego dla OSIEDLA..
08-05-2015 08:50:48
Szymon
Pani Mario! Będziemy pamiętać: 1) Głogowska 2) Chociszewskiego 3) Pływalnia Do dzieła zatem!
08-05-2015 07:30:17
cyberczechu
Maria "nie da się" Łazarz i kolejne lata stagnacji przed dzielnicą. Chęci ta Pani ma dobre, ale jest ekstremalnie nieskuteczna.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: