Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

680 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do egzaminu dojrzałości - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
680 abiturientów z łazarskich szkół przystąpiło do egzaminu dojrzałości
05-05-2015 00:41   Janusz Ludwiczak
W poniedziałek rozpoczęły się matury. Egzaminy dojrzałości w pięciu szkołach na terenie Łazarza zdaje 680 osób. Natomiast w II LO odbywa się równolegle międzynarodowa matura, do której przystąpiło 44 abiturientów.

Około 310 tysięcy w całej Polsce, prawie 36 tys. w Wielkopolsce i ponad 8 tys. maturzystów w samym Poznaniu zdaje egzaminy dojrzałości, które rozpoczęły się w poniedziałek. Na początek maturzyści zmierzyli się językiem polskim. Abiturienci mieli 170 minut na napisanie wypracowania i rozwiązanie zadań w formie testu na czytanie ze zrozumieniem. Tegoroczni absolwenci liceów po raz pierwszy zdawali maturę w nowej formie.

Maturzyści mieli do wyboru jeden z zaproponowanych tematów: "Lalka" i "Z legend dawnego Egiptu" Bolesława Prusa, "Dziady część III" Adama Mickiewicza, "Ziele na kraterze" Melchiora Wańkowicza i analiza wiersza Elizabeth Bishop "Ta jedna sztuka".

We wtorek maturzyści przystąpią do egzaminu obowiązkowego pisemnego z matematyki. Abiturienci będą musieli przystąpić jeszcze z obowiązkowego egzaminu z języka obcego i wybranego przez siebie przedmiotu. Pisemne matury potrwają do 22 maja, egzaminy ustne zakończą się 29 maja. Wyniki egzaminów będą znane pod koniec czerwca. Aby je zdać potrzebne jest minimum 30% punktów.

Do egzaminów maturalnych podeszło 680 abiturientów z pięciu szkół na Łazarzu. Najwięcej osób zdaję maturę w Zespole Szkół Handlowych (287) przy ul. Śniadeckich (w którym mieści się m.in. 31 Liceum Ogólnokształcące, Technikum Ekonomiczno-Handlowe). W "Marcinku" do egzaminu przystąpiło 169 uczniów, w "Dwójce" - 161. W 33 LO maturę zdają 54 osoby, zaś w Zespole Szkół Muzycznych przy Głogowskiej - 9 maturzystów.

Równolegle w II LO już po raz 11. przeprowadzana jest międzynarodowa matura, do której w tym roku przystąpiło 44 uczniów. Na początek abiturienci przystąpili do egzaminu z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, część osób po południu zmagało się z ekonomią. Międzynarodowe matury składają się jeszcze z języka ojczystego, matematyki i przedmiotu z nauk społecznych i przyrodniczych. Abiturienci muszą przystąpić w sumie do sześciu przedmiotów, które odbywają się w języku angielskim.

Program International Baccalaureate (IB) prowadzony jest w ponad 2,2 tys. szkół w 125 krajach na całym święcie, w tym w ponad 30 szkołach w całej Polsce, w tym właśnie w II LO na Matejki. W ciągu 10 lat do międzynarodowej matury w "Dwójce" przystąpiło 357 uczniów, z czego 328 zyskało dyplom.

Maturzystom życzymy powodzenia!

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

sie

do 20-08-2022
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni z występem artystycznym zespołu DuetWhiteNight i pokazem świetlnym
w godz. 20:00-2:00

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

21

sie

Park Wilsona Muszla Koncertowa
XVI Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: