Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wiceprezydent Jakub Jędrzejewski podał się do dymisji. Czystki Jaśkowiaka w urzędzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wiceprezydent Jakub Jędrzejewski podał się do dymisji. Czystki Jaśkowiaka w urzędzie
01-05-2015 00:46   Janusz Ludwiczak
Po tzw. aferze "fakturowej" zastępca prezydenta Poznania Jakub Jędrzejewski podał się do dymisji. Zmiany również w samym Urzędzie Miasta. Zlikwidowane zostało Biuro Promocji Miasta, tym samym pracę stracili Łukasz Goździor, Maciej Milewicz i Rafał Łopka.

Podjąłem decyzję o rezygnacji z pełnionej funkcji w trosce o efektywność zarządzania miastem. Zaznaczam, że sam wystąpiłem do Najwyższej Izby Kontroli i Urzędu Kontroli Skarbowej o pełną kontrolę działań spółki Szpitale Wielkopolski, kiedy pełniłem w niej funkcje zarządcze - powiedział Jakub Jędrzejewski, były już I zastępca prezydenta Poznania.

Jakub Jędrzejewski zanim został mianowany wiceprezydentem Poznania był prezesem w samorządowej spółce Szpitale Wielkopolski. "Gazeta Wyborcza" informowała o fakturach o łącznej wartości ponad 150 tysięcy złotych, które podpisywał Jakub Jędrzejewski. Niejasności dotyczyły usług promocyjnych, marketingowych i promocyjnych, które miał realizować klub fitness, do którego uczęszczał Jędrzejewski.

W środę zarząd Platformy Obywatelskiej odwołał Jakuba Jędrzejewskiego z członka partii. Na razie nie wiadomo kto zastanie nowym wiceprezydentem Poznania. Według "Gazety Wyborczej" pod uwagę brani są radni Bartosz Zawieja oraz Łukasz Mikuła.

Zmiany również w samym Urzędzie Miasta. Gabinet Prezydenta ma przejąć wszystkie działania komunikacyjne i promocyjne.

Jednym z podstawowych założeń jest ścisła koordynacja działań na obu polach, a to przy obecnej strukturze i funkcjonujących rozwiązaniach jest mocno utrudnione. Nowy model komunikacji Prezydenta i Urzędu Miasta z otoczeniem, rozbudowany system współpracy z mieszkańcami i zmodyfikowany pod kątem aktualizowanej strategii promocji Miasta ­ wszystko to powinno tworzyć jeden sprawnie i skutecznie działający mechanizm, który będzie służył mojemu podstawowemu celowi: uczynieniu z Poznania najlepszego miasta do życia w Polsce ­ tłumaczy Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Najważniejszą zmianą będzie włączenie do Gabinetu Prezydenta dotychczasowego Biura Promocji Miasta, które obok biura prasowego stanie się częścią pionu Komunikacji Społecznej. W skład Gabinetu Prezydenta wejdą również dwa inne piony - organizacyjny i wspierania inicjatyw lokalnych. Powołanie Gabinetu Prezydenta w nowej formie poprzedziła analiza efektywności dotychczasowej struktury oraz pracy i kwalifikacji pracowników kilku Biur.

Moje wyobrażenie tego, jak powinna odbywać się komunikacja Urzędu Miasta z mieszkańcami i promocja Poznania znacząco odbiega od dotychczas stosowanych rozwiązań. Wprowadzenie nowych rozwiązań związane jest nie tylko ze zmianami w strukturze organizacyjnej, ale również ze zmianami personalnymi ­ ocenia prezydent Jacek Jaśkowiak.

Pracę stracili już Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta oraz Maciej Milewicz - kierownik Oddziału Dialogu Społecznego. Z magistratu odszedł również Rafał Łopka z Biura Prasowego.

W najbliższym czasie ogłoszone zostaną konkursy na stanowiska dyrektora Gabinetu Prezydenta, zastępców, kierowników oddziałów oraz rzecznika prasowego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: