Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Budynki szkoły przy zbiegu Wyspiańskiego mają zyskać historyczny wygląd. Będą kolumny i fontanna - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Budynki szkoły przy zbiegu Wyspiańskiego mają zyskać historyczny wygląd. Będą kolumny i fontanna
30-04-2015 08:21   Janusz Ludwiczak
Dyrekcja Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych chce przywrócić dawny wygląd zabytkowych budynków, znajdujących się przy zbiegu ulic Wyspiańskiego i Jarochowskiego. Do jednego z obiektów miałyby zostać dobudowane kolumny i daszki. Ponadto na terenie szkoły miałaby pojawić się fontanna.

Zamierzamy odtworzyć historyczny wygląd naszych gmachów, w szczególności budynku C od strony ul. Wyspiańskiego. Znaleźliśmy stare zdjęcia, na podstawie których sporządzany jest już koncepcyjny projekt architektoniczny. Wiemy, że kolumny były granitowe. Chcielibyśmy również odtworzyć fontannę i źródło wody do napicia - zapowiada Lech Sadowski, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych.

Szkole udało się pozyskać sponsora. Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, która wynajmuje powierzchnie od ZSGL przeznaczy ponad 50 tys. zł na to zadanie.

Rewitalizacja obiektów szkolnych miałaby zostać przeprowadzona już w wakacje. Obecnie powstaje projekt architektoniczny i budowlany. Brakuje tylko zgody Miejskiego Konserwatora Zabytków.


Fot: Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (5)

01-05-2015 13:43:25
swojak
Moja szkoła! skończyłem ją w 1993r. genialni nauczyciele. Większość klasy zdała egzaminy do najlepszych liceów 1,2,8. Ciekawostka. Żona Kulczyka kończyła naszą szkołę. jej mama byłą dentystką miała gabinet na Ułańskiej
30-04-2015 19:37:56
morlock
Arturze ogarnij się. To co pamiętasz to przeszła przeszłość. Ja też swego czasu kranówę tu prosto z kurka chlałem. A piszesz z ....Mińska Mazowieckiego ? Gdybym mógł to też bym się wżenił w jakieś takie strony. Byle dalsze od aquanetowej "usługi".
30-04-2015 14:37:13
morlock
34- pierwsza która podjęła nauczanie gdy toczyły się jeszcze boje o Cytadelę. Pierwsza jej polonistka to Zofia Merlinger pochowana na Górczynie. Znana twarz to Maryna z "Chłopów". A teraz piszta se kmiotki co chceta by umotywować "miejskie" pochodzenie.
30-04-2015 11:51:14
Łukasz Prymas
Panie Redaktorze, dobudowanie kolumny i nawet wybudowanie fontanny nie jest jeszcze rewitalizacją. To nie 1 raz kiedy używa się tego okreslenia, a rewitalizacja jest wtedy kiedy zachodzą zmiany nie tylko tzw. fizyczne (infrastrukturalne) ale przede wszytkim społeczne i kulturalne. Dobudowa kolumn to co najwyżej przebudowa...proszę o nie stosowanie (nie pierwszy raz) określenia rewitalizacja do zwykłej przebudowy czy ew. modernizacji jakiegoś budynku. Pozdrawiam
30-04-2015 10:33:18
Artur
Wspaniały pomysł, nasza buda będzie miała źródło, zwłaszcza, że jak pamiętam, woda na Łazarzu nawet z kranu wyśmienicie smakuje... 33 i jej dyro to faini ludzie !
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

08

gru

Szkoła Podstawowa nr 90 ul. Chociszewskiego 56
Kiermasz bożonarodzeniowy
• klasowe kawiarenki pełne pyszności
• stoiska z rękodziełem
• fotobudka
w godz. 17:00-19:00

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: