Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targ Śniadaniowy nie będzie już odbywać się w Parku Kasprowicza? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targ Śniadaniowy nie będzie już odbywać się w Parku Kasprowicza?
29-04-2015 08:20   Janusz Ludwiczak
Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Targ Śniadaniowy nie będzie odbywać się w Parku Kasprowicza. Impreza, która sprzyjała piknikom na trawie i śniadaniom pod chmurką będzie odbywać się tylko na Sołaczu, w Parku Wodziczki.

Przez 20 sobót, od maja do połowy października Park Kasprowicza tętnił życiem, a to za sprawą Targu Śniadaniowego. Organizatorzy chcieli stworzyć warunki do wspólnego posiłku z przyjaciółmi - śniadania z możliwością zjedzenia przy stołach i na kocach. I to im się udało. Miejsce, które na co dzień służy do spacerów, biegania czy wyprowadzania psa zamieniło się w piknik.

W alejce przy pływalni letniej można było kupić truskawki, banany, jabłka, kiwi i gruszki, a także papryki chilli w czekoladzie mlecznej, gorzkiej i białej, tarty ze szpinakiem, tuńczykiem, szparagami, pesto z burników lub z pietruszką. Na Targu Śniadaniowym można było kupić także shiitake, czyli japońskie grzyby, które rosną na korach drzew. Na innym ze stoisk dostępne były chleby pytlowe produkowane na zakwasie naturalnym pytlowym z mąki żytniej według staropolskich receptur kurpiowskich - tzn. bez mąki pszennej i drożdży. Dostępne były również chleby serwatkowe ze słonecznikiem, chleb kresowy, razowy na miodzie lub na liści chrzanowym.

Pojawiały się również stoiska, gdzie można było kupić mięty pieprzowe, grejfrutowe, pomarańczowe, bananowe, truskawkowe i czekoladowe. Nowe odmiany tych roślin idealnie nadają się do herbaty, deserów, drinków ale również z wodą na ochłodę w upały. Na Targu Śniadaniowym dostępne były również sarmy, czyli produkty z ciasta fillo - rodzaju ciasta bałkańskiego, poffertjes - holenderskie przysmaki, czyli naleśniki na mące gryczanej.

Coś dla siebie mogli znaleźć również wegetarianie i jarosze. Kupcy oferowali m.in. ciasta bezglutenowe, bez dodatku białego cukru, jajek i mąki pszennej.

Najprawdopodobniej w tym roku Targ Śniadaniowy nie będzie już odbywać się w Parku Kasprowicza.

Spodziewaliśmy się, że będzie tutaj, do Parku Kasprowicza przychodzić więcej. Zdecydowanie więcej osób przychodziło jednak na Sołacz. Nie do końca spełniło to nasze oczekiwania, natomiast odbiór społeczny był zupełnie inny, o czym świadczy oburzenie ludzi w momencie, kiedy dowiedzieli się, że chcemy się przenieść z Parku Kasprowicza na Cytadelę. Cieszymy się, że mieszkańcy polubili nasz Targ Śniadaniowy - mówiła w październiku Magdalena Kosakowska, menadżer Targu Śniadaniowego w Poznaniu.

Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Wiadomo natomiast, że od 10 maja Targ Śniadaniowy odbywać będzie się na Sołaczu, ale nie jak do tej pory w Parku Sołackim, lecz kawałek dalej w Parku Wodziczki.

Decyzja co do lokalizacji Targi Śniadaniowego w Parku Kasprowicza jeszcze nie zapadła. Czekamy na opinię i kontakt z Zarządu Zieleni Miejskiej i Urzędu Miasta - tłumaczy Dorota Bartosik, Targ Śniadaniowy.

Jak dowiedzieliśmy się w Zarządzie Zieleni Miejskiej organizatorzy nie wystąpili z wnioskiem o organizację Targu Śniadaniowego w Parku Kasprowicza ani innym miejscu na Łazarzu. Wszystko wskazuje więc na to, że impreza, która sprzyjała piknikom na trawie i śniadaniom pod chmurką będzie odbywać się tylko na Sołaczu, w Parku Wodziczki.


Komentarze (4)

30-04-2015 11:12:22
M.Łazarz
Problem w tym że zorganizowanie jednej edycji Targu to koszt od 5 tysięcy złotych ( stragany, ławki, energia ... prace porządkowe i organizacyjne.) w górę. Ze względu na małe "dochody" sprzedających nie ma chętnych na organizację Targu na Łazarzu. Ale o organizacji spotkań piknikowych dla mieszkańców można pomyśleć.
30-04-2015 00:16:04
Roman Modrzynski
Myślę intensywnie, Była próba zrobić Łazarz za pół ceny, niestety brak chętnych ze strony lokali gastronomicznych czy usługowych.
29-04-2015 13:10:37
maciej
a może Rada Osiedla Łazarz(lub ktoś polecony przez radę)tym się zajmie i zorganizuje? p.s.-społecznicy mają okazję wykazać się inicjatywą....
29-04-2015 08:37:38
Kasia
Strasznie szkoda!
Aktualności
Niezapominajka
23

sie

do 24-08-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

do 24-08-2019
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni - w godz. 20:00-2:00
Koncert na misach tybetańskich i gongu: 21:00, 21:45, 22:30, 23:15

25

sie

Park Wilsona
XIII Światowe Spotkania z Kulturą Romską

27

sie

do 28-08-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - jesień/zima 2019/2020

16:00
Pływalnia letnia Park Kasprowicza 1
Łazarski Wyścig Australijski - zawody pływackie dla dzieci i młodzieży

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: