Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Szacun dla zawodowców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Szacun dla zawodowców
25-04-2015 12:36   redakcja, Urząd Miasta Poznania
W piątek w Arenie odbyły się targi szkół zawodowych. Swoją ofertę prezentowało 26 placówek z Poznania i okolic.

Targi szkół zawodowych to element kampanii "Szacun dla zawodowców", którą od początku kwietnia wspólnie realizuje Wydział Oświaty i Biuro Promocji Miasta. Ważnym elementem kampanii jest strona internetowa www.zawodowcy.poznan.pl, na której można znaleźć wszystkie niezbędne informacje o kształceniu zawodowym w stolicy Wielkopolski i pięciu szkołach powiatu poznańskiego, zapoznać się z ich ofertą edukacyjną, a w formie krótkich quizów sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe.

Chcemy pokazać gimnazjalistom, że praca w określonym fachu może być ciekawa i że warto kształcić się właśnie w tym kierunku – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Targi szkół zawodowych były okazją nie tylko do zdobycia wiedzy, ale sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w zawodzie np. mechanika, kucharza czy informatyka.

Warsztaty i pokazy dla gimnazjalistów przygotowało 21 zespołów szkół zawodowych z Poznania oraz 5 placówek z terenu powiatu poznańskiego. Chętni mogli wziąć udział w ćwiczeniach organizacji przyjęć bankietowych, warsztatach fotografii czy szycia. Oprócz tego gimnazjaliści mogli zbudować makietę osiedla mieszkalnego, spróbować otynkować ściany, a nawet wziąć udział w szkoleniu barmańskim. Dodatkowe warsztaty przygotowało też Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Na ich stoisku można było np. skonstruować model elektrowni wiatrowej.

Chcemy w ten sposób pokazać młodym ludziom, że kształcenie w kierunku zawodowym daje wiele możliwości, a praca w określonym fachu wcale nie musi być nudna. Szkoły zawodowe mają doskonale wyposażone pracownie warsztatowe, a dodatkowo ofertują wiele możliwości stażu i praktyk - podsumowuje Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: