Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bezpieczna szkoła, bezpieczne dziecko - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bezpieczna szkoła, bezpieczne dziecko
23-04-2015 13:11   redakcja, Straż Miejska
Strażniczki miejskie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 77, by w ramach programu profilaktycznego "Bezpieczna szkoła, bezpieczne dziecko", podczas zajęć z uczniami "zerówek" i klas pierwszych omówić tematykę obowiązków i odpowiedzialności posiadacza psa. Przypomniano dzieciom, jak należy zachować się wobec nieznanego zwierzęcia oraz ćwiczono postawy obronne w przypadku psiej agresji. Dzieci przećwiczyły postawy minimalizujące skutki ataku psa: "żółwik", "drzewo", "naleśnik". Strażniczki przekazały uczestnikom zajęć ulotki-instrukcję, która ma dzieciom przypomnieć zasady postępowania w razie zagrożenia ze strony agresywnego psa.

Uczniom posiadającym pieska w domu, strażniczki przekazały worki do sprzątania po nich, przypominając jednocześnie o obowiązku utrzymania czystości po swoim pupilku.

Dzieci również obejrzały film o sprawowaniu opieki nad zwierzętami domowymi. Jednym z elementów zajęć, a na pewno atrakcją, było spotkanie z policjantem i jego służbowym psem patrolowo-tropiącym. Dzieci miały możliwość zapoznania się ze służbą przewodnika psa policyjnego i ich współpracy podczas pokazu posłuszeństwa. Dzieci ćwiczyły również obronne postawy, ale policyjny pies nie miał prawa być agresywny. Zajęcia zakończyły pamiątkowe zdjęcia z policyjnymi gośćmi.

Edyta Macutkiewicz, Anita Czerepak-Drożdż
Straż Miejska Oddział Grunwald


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: