Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zielona perła grozi zawaleniem. Ulica Matejki zamknięta dla ruchu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zielona perła grozi zawaleniem. Ulica Matejki zamknięta dla ruchu
21-04-2015 20:38   Janusz Ludwiczak
Po południu straż pożarna i inspektor nadzoru budowlanego podjęli decyzję o zamknięciu dla ruchu ulicy Matejki pomiędzy ulicami Niegolewskich i Limanowskiego. Zawaleniem grozi kamienica znajdująca się na rogu Matejki i Niegolewskich, tzw. "Zielona perła". Objazdem kursują autobusy linii nr 64.

Po południu strażacy przeprowadzali kontrolę "Zielonej Perły", czyli opuszczonej kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Niegolewskich. Odkryto pęknięcia na ostatniej kondygnacji budynku.

Na miejsce przybyła policja, trzy jednostki straży pożarnej i inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy m.in. przy pomocy wozu strażackiego z wysoką drabiną skontrolowali kamienicę. Ze względów bezpieczeństwa - zagrożenie zawalenia się budynku podjęto decyzję o zamknięciu dla ruchu kołowego i pieszego ulicy Matejki pomiędzy Limanowskiego a Niegolewskich.

Do odwołania objazdem kursują autobusy linii nr 64.

W kierunku Jeżyc, Sołacza i Strzeszyna Greckiego "64" kursuje objazdem przez Chociszewskiego, Jarochowskiego i Wyspiańskiego. Autobusy zatrzymują się na dodatkowych przystankach: na ul. Jarochowskiego za skrzyżowaniem z ul. Chociszewskiego oraz na ul. Jarochowskiego przy Szpitalu Św. Rodziny.

W stronę przeciwną, tj. w kierunku os. Kopernika autobusy linii nr 64 jeżdżą przez Matejki, Wyspiańskiego, Głogowską i Chociszewskiego.

Ulica Matejki będzie zamknięta przez kilka dni. Inspektor nadzoru budowlanego podjął decyzję o rozbiórce lukarny, która w każdym momencie może runąć.

ZOBACZ TAKŻE: Zielona Perła nie zagraża już pieszym. Strażacy usunęli drzewo rosnące na balkonie i odpadający tynk


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Odpadł fragment gzymsu z siedziby ZTM na Matejki. Dwa samochody uległy zniszczeniu

ZOBACZ TAKŻE: Zielona Perła nie zagraża już pieszym. Strażacy usunęli drzewo rosnące na balkonie i odpadający tynk

ZOBACZ TAKŻE: Na balkonie opuszczonej kamienicy przy Matejki od kilku lat rośnie brzoza. Drzewo zagraża pieszym

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (6)

22-04-2015 12:19:45
morlock
Gdyby Max von Jehowa to projektował (jak łosiedle pomiędzy Ułańskiego,Grunwaldzkiego, Matejkiego, Wyspiańskiego) to sianko za wstawiennictwem Anielki na renowację z UE by się znalazło. A tak? Niszczeje nam rozbierana, rozkradana biedna Zielona Perełka. Teraz rozbierają lukarnę. Już jakieś hieny z profesjonalną kamerą i mikrofonem się nawet przypałętały. A gdzieśta były mendia jak gruz się na głowy przechodniów się sypał?
22-04-2015 10:07:26
M.
Pani Maria Strzałko (jeszcze niedawno była Konserwatorem Miejskim) powinna powiesić zdjęcie tej kamienicy na honorowym miejscu w swoim mieszkaniu. Poprzedni właściciel wystąpił o pozwolenie na zmianę podziału mieszkań,dzielna pani konserwator wydała negatywną opinię. Miało to naruszyć charakter budynku. Potem kamienica trafiła w kolejne ręce, a Pani Strzałko patrząc na nią zapewne pęka z dumy.
22-04-2015 08:28:06
Facebook ZŁY LOKATOR
Pouczał Łukaszewski Śrubę ... Kamienica u zbiegu Matejki i Niegolewskich, która grozi zawaleniem, przylega do kamienicy przy ul NIegolewskich 20, która zasłynęła jako jedna z kamienic "czyszczonych" przez pana Piotra Śrubę (do dziś ma o to proces) W procesie tym występował (i to chyba nawet dwukrotnie) Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który potępiał działania Śruby i opowiadał o tym jak należy dbać o kamienice i w jak dobrym stanie była kamienica przy ul. Niegolewskich 20. Kompetencje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w ocenie stanu kamienic, pokazuje przykład jego działań w sprawie sąsiedniej kamienicy. Kamienica, która zarządzał Piotr Śruba jest pięknie wyremontowana, mieszkania nabyli nowi właściciele, a ich jedynym zmartwieniem jest walący się obok budynek, z którym nie potrafi sobie od lat poradzić inspektor Paweł Łukaszewski, który nawet sejm poucza jak ma pisać ustawy. Panie Łukaszewski, na robotę to już za późno, czas na dymisję.
22-04-2015 08:00:21
adonis
No to teraz Łukaszewski musi wzwać na pomoc anarchistę Bartka ze squatu Oddzysk. Oni mają farbę w spreju ,deski gwoździe i młotki to raz dwa naprawia ten budynek tak jak Paderewskiego
22-04-2015 06:08:01
ja
Wstyd! Piękna kamienica rozsypuje się, bo nikt nie wie, co z nią zrobić. Dawny, dobry Łazarz zmienia się w dzielnicę pustostanów - widm.
22-04-2015 05:30:30
Arturo
Widać właściciel znalazł sposób co zrobić żeby to rozebrać .Zabytek ,remont się nie opłaca .Zostawić na kilka lat aż się zacznie rozlatywać i cóż trzeba rozebrać ,zburzyć a może ktoś jeszcze podpali.I po kłopocie .Mieszkania w kamienicy bez parkingu nie sprzedają więc nie warto było stawiać trupa na nogi.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: