Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pływalnia w Parku Kasprowicza zamieniała się w salę wykładową i plener rysunkowy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pływalnia w Parku Kasprowicza zamieniała się w salę wykładową i plener rysunkowy
17-04-2015 01:17   Janusz Ludwiczak
Przez cztery dni na terenie pływalni letniej w Parku Kasprowicza spotykać będą się studenci II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym, którzy uczestniczyć będą w wykładach i warsztatach rysunkowych. W ramach wydarzenia "Krzyk" zaplanowano również medytacje i wspólne śniadanie przy jednym stole. Całość uwieńczy wystawa plenerowa w długi majowy weekend, która będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych osób.

Choć pływalnia letnia w Parku Kasprowicza zostanie otwarta za ponad dwa tygodnie, to już od czwartku zamieniła się w salę wykładową. Studenci Uniwersytetu Artystycznego biorą udział w plenerze stacjonarnym.

Co roku nasza pracownia organizuje tzw. " plener stacjonarny", który odbywa się na terenie Poznania. W tym roku organizujemy go na Łazarzu, na odkrytych basenach przy Arenie. Przez cały tydzień będziemy się tam spotykać ze studentami, którzy wezmą udział w warsztatach, wykładach i pracy z ciałem - medytacja. Z powstałych prac podczas warsztatów zorganizowanie zostanie wystawa, której otwarcie planujemy na 30 kwietnia - wyjaśnia Justyna Olszewska, laborantka II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Na początek studenci spotkali się z gospodarzem obiektu i zwiedzili cały kompleks pływalni, po czym wzięli udział w prezentacji prof. Anny Tyczyńskiej i obejrzeli film "Wrzeszczący faceci".

W piątek słuchacze II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku Wydziału Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu wezmą udział w medytacji, a później warsztatach i działaniach performatywnych i konsultacjach z wykładowcami. Na zakończenie ostatniego dnia pleneru studenci zasiądą do wspólnego śniadania przy jednym stole.

Tematem przewodnim tegorocznego pleneru stacjonarnego II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku jest "krzyk". Studenci będą poznawać ten termin dosłownie i dogłębnie, nie tylko z rozwinięcia teorii, ale również przez emisję głosu i wydobycie krzyku. W ramach projektu powstaną również prace rysunkowe i projekcje multimedialne.

Efekty prac będzie można oglądać od 30 kwietnia. Wernisaż zaplanowano na godz. 18:00. Wystawa będzie czynna również 1, 2 i 3 maja w godz. od 12:00 do 18:00. O godz. 16:00 po wystawie będzie oprowadzać przewodnik.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Kwiatek dla Ewy" - koncert rozrywkowy dla Aktywnych 60+ w wykonaniu Piotra Jurkiewicza i Eugeniusza Cołty
Wstęp pod warunkiem zachowania przez uczestników zasad przewidzianych w obowiązujących

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: