Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku będzie można wypożyczyć rower przy Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku będzie można wypożyczyć rower przy Parku Wilsona
14-04-2015 11:02   Janusz Ludwiczak
20 kwietnia uruchomione zostaną stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego przy zbiegu ulic Głogowskiej i Berwińskiego oraz Przybyszewskiego i Bukowskiej, a także w pobliżu Dworca Głównego.

Zarząd Transportu Miejskiego wybrał nowego operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego. Będzie nim firma Nextbike Polska, która zarządzała systemem w minionych 3 latach. Uruchamianie stacji w dotychczasowych lokalizacjach już się rozpoczęło. Rowery będzie można wypożyczyć od poniedziałku, 20 kwietnia. Ponadto najpóźniej pod koniec lipca pojawią się terminale, które umożliwią wypożyczenie jednośladu przy zapłaceniu kartą płatniczą lub kartą PEKA. Będą to najnowocześniejsze terminale w Polsce – z dużymi ekranami dotykowymi oraz z panelem umożliwiającym płatności kartami. Rowery będą zabezpieczane nowoczesnymi elektrozamkami.

Już wkrótce system zostanie rozbudowany niemal dwukrotnie, przejdziemy na najnowocześniejszy system zabezpieczeń rowerów, czyli elektrozamki oraz zaproponujemy wygodny system płatności przy stacjach. Przed nami kolejne wyzwanie, jakim jest zorganizowanie najnowocześniejszego technologicznie systemu w Polsce, który z założenia stanie się kompatybilną częścią transportu miejskiego Poznania, poprzez integrację z PEKA. Mamy już doświadczenie w podobnych wdrożeniach, ale to będzie zupełnie nowa jakość - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Użytkownicy zyskają jeszcze lepsze bezpieczeństwo, bardziej precyzyjny pomiar ruchu rowerów, ale przede wszystkim wygodę. Nowe stacje będą najbardziej nowoczesne w Polsce - dodaje Tomasz Wojtkiewicz, prezes operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Być może czwarta stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego pojawi się również w tym roku.

Planujemy uruchomienie dodatkowych stacji - ponad pierwotnie zaplanowane 30 - i modernizację obecnych terminali. Konkretne lokalizacje nowych stacji zostaną wytypowane po przeprowadzeniu konsultacji społecznych w maju. Obecnie ustalamy możliwości techniczne i funkcjonalne montażu w danym miejscu - wskazuje Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Rower miejski będziemy mogli już od 20 kwietnia wypożyczyć na Łazarzu w trzech lokalizacjach: przy Parku Wilsona (Głogowska/Berwińskiego), przy Centrum Stomatologii (Bukowska/Przybyszewskiego) oraz w rejonie Dworca Głównego (plac Dworcowy).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

paź

do 24-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA - Poznań Game Arena 2021 - targi gier i multimediów
"Optyka" - targi optyczne

26

paź

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert "Jesień idzie" w wykonaniu Klubu Szyderców Bis

27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

04

lis

do 06-11-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Special Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: