Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od poniedziałku będzie można wypożyczyć rower przy Parku Wilsona - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od poniedziałku będzie można wypożyczyć rower przy Parku Wilsona
14-04-2015 11:02   Janusz Ludwiczak
20 kwietnia uruchomione zostaną stacje Poznańskiego Roweru Miejskiego przy zbiegu ulic Głogowskiej i Berwińskiego oraz Przybyszewskiego i Bukowskiej, a także w pobliżu Dworca Głównego.

Zarząd Transportu Miejskiego wybrał nowego operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego. Będzie nim firma Nextbike Polska, która zarządzała systemem w minionych 3 latach. Uruchamianie stacji w dotychczasowych lokalizacjach już się rozpoczęło. Rowery będzie można wypożyczyć od poniedziałku, 20 kwietnia. Ponadto najpóźniej pod koniec lipca pojawią się terminale, które umożliwią wypożyczenie jednośladu przy zapłaceniu kartą płatniczą lub kartą PEKA. Będą to najnowocześniejsze terminale w Polsce – z dużymi ekranami dotykowymi oraz z panelem umożliwiającym płatności kartami. Rowery będą zabezpieczane nowoczesnymi elektrozamkami.

Już wkrótce system zostanie rozbudowany niemal dwukrotnie, przejdziemy na najnowocześniejszy system zabezpieczeń rowerów, czyli elektrozamki oraz zaproponujemy wygodny system płatności przy stacjach. Przed nami kolejne wyzwanie, jakim jest zorganizowanie najnowocześniejszego technologicznie systemu w Polsce, który z założenia stanie się kompatybilną częścią transportu miejskiego Poznania, poprzez integrację z PEKA. Mamy już doświadczenie w podobnych wdrożeniach, ale to będzie zupełnie nowa jakość - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Użytkownicy zyskają jeszcze lepsze bezpieczeństwo, bardziej precyzyjny pomiar ruchu rowerów, ale przede wszystkim wygodę. Nowe stacje będą najbardziej nowoczesne w Polsce - dodaje Tomasz Wojtkiewicz, prezes operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Być może czwarta stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego pojawi się również w tym roku.

Planujemy uruchomienie dodatkowych stacji - ponad pierwotnie zaplanowane 30 - i modernizację obecnych terminali. Konkretne lokalizacje nowych stacji zostaną wytypowane po przeprowadzeniu konsultacji społecznych w maju. Obecnie ustalamy możliwości techniczne i funkcjonalne montażu w danym miejscu - wskazuje Bogusław Bajoński, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Rower miejski będziemy mogli już od 20 kwietnia wypożyczyć na Łazarzu w trzech lokalizacjach: przy Parku Wilsona (Głogowska/Berwińskiego), przy Centrum Stomatologii (Bukowska/Przybyszewskiego) oraz w rejonie Dworca Głównego (plac Dworcowy).


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: