Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Modernizacja trybun, szatni i wejść - w połowie maja rozpocznie się remont Areny - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Modernizacja trybun, szatni i wejść - w połowie maja rozpocznie się remont Areny
07-04-2015 07:54   Janusz Ludwiczak
Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont istniejącej trybuny honorowej, modernizację istniejących szatni zawodniczych oraz przebudowę elementów wejściowych „C” i „K”. Remont Areny ma rozpocząć się w drugiej połowie maja i będzie kosztować prawie 5 milionów złotych.

W czerwcu zeszłego roku Arena świętowała 40. urodziny. Hala widowiskowo-sportowa, która powstała w latach 1972-1974 swoje lata świetności ma już za sobą. W porównaniu do innych miast nie wygląda to najlepiej. Oddana do użytku w październiku 2002 roku hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka w Bydgoszczy może pomieścić do 8 tysięcy widzów, natomiast hala Atlas Arena w Łodzi przynajmniej 10 049. Z kolei otwarta w sierpniu 2010 r. Ergo Arena na pograniczu Sopotu i Gdańska ma łącznie 11 409 miejsc. Największą obecnie halą widowiskową w Polsce jest Tauron Arena w Krakowie, która może pomieścić 15 328 widzów.

Miasto swego czasu planowało budowę nowej hali, jednak na to nie ma póki co środków. Mimo to od 2013 roku Arena jest cyklicznie modernizowana.

Nie mamy pieniędzy na nową halę. Frekwencja na rozgrywkach ligowych nie jest najwyższa. Jestem za tym, by przeprowadzić gruntowną modernizację Areny z możliwością zwiększenia liczby miejsc na widowni - uważa Jakub Jędrzejewski, wiceprezydent Poznania odpowiedzialny za sport.

Dwa lata temu przeprowadzono modernizację konstrukcji żelbetowej Areny. Za 355 tys. zł naprawiono sześć najbardziej zniszczonych przypór. W roku ubiegłym wyremontowane zostały kolejne przypory. Oprócz tego wyremontowano parkiet. Inwestycja kosztowała łącznie 969 126,21 zł.

Latem Arena doczeka się kolejnego remontu. 4 714 663 złotych przeznaczy miasto na modernizację hali widowiskowo-sportowej w Parku Kasprowicza. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na remont istniejącej trybuny honorowej, modernizację istniejących szatni zawodniczych oraz przebudowę elementów wejściowych „C” i „K”.

Będziemy remontować wszystkie szatnie, wymieniać oświetlenie, trybuny i drzwi. W związku z pracami Arena zostanie zamknięta praktycznie na cały czerwiec - zapowiada Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Remont Areny ma rozpocząć się w drugiej połowie maja. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał czas do 11 września na zrealizowanie zadania. Czas na nadsyłanie ofert w zamówieniu publicznym mija 13 kwietnia.


Komentarze (1)

15-04-2015 16:35:04
Negatyw
I słusznie. OD:ZYSK zostaje, to Arena tym bardziej musi zostać :-)
Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: