Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Jarosław Pucek nie będzie już kierował ZKZL - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jarosław Pucek nie będzie już kierował ZKZL
04-04-2015 00:56   Janusz Ludwiczak
Paweł Augustyn został nowym prezesem Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Rada Nadzorcza spółki ZKZL zdecydowała o powołaniu na stanowisko prezesa Pawła Augustyna, od 2006 roku dyrektora zarządzającego w polskim oddziale hiszpańskiej firmy Restaura. Jego kandydatura została wyłoniona w procedurze konkursowej.

Przyjęliśmy bardzo wysokie standardy. Procedura była wieloetapowa, bardzo wnikliwa i dociekliwa. Wybraliśmy najlepszego kandydata - mówi Eryk Kosiński, przewodniczący Rady Nadzorczej ZKZL.

Dotychczasowemu prezesowi Jarosławowi Puckowi Rada Nadzorcza ZKZL zaproponowało stanowisko wiceprezesa, ten jednak odmówił złożonej propozycji.

Chciałbym poinformować, iż nie będę pełnił funkcji prezesa zarządu ZKZL w nowej kadencji. Rada nadzorcza przedstawiła mi ofertę pełnienia funkcji wiceprezesa spółki. Doceniając ten fakt, bardzo za to dziękuję, jednak nie przyjąłem tej propozycji. Niemniej mam jeszcze mniej więcej miesiąc pracy w tej firmie, zatem nie rozstajemy się - skomentował Jarosław Pucek.

Jarosław Pucek kierował ZKZL od 2009 roku. Poprzednio pracował jako koordynator zespołu prawnego w Poznańskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, a następnie jako dyrektor ds. organizacyjno-prawnych w MPGM oraz w Spółdzielni Pracy Uniwersum na stanowisku główny specjalista ds. obsługi prawnej. Jest absolwentem prawa na UAM.


Komentarze (2)

05-04-2015 10:59:59
adonis
Tomasz Lewandowski stwierdza, że Jarosław Pucek zostawił ZKZL w lepszym stanie, niż go zastał. Wszyscy powtarzają to jak mantrę, razem ze zdaniem o empatycznym podejściu byłego prezesa do problemów lokatorskich. A my - jak zwykle - mamy odmienne zdanie i - jako pierwsi - wyrażamy wątpliwość co do tego czy Jarosław Pucek faktycznie zostawia ZKZL w lepszym stanie niż zastał. Główny powód do chwały Jarosława Pucka, to fakt "powstrzymania" fali narastających odszkodowań, które miasto Poznań zobowiązane jest płacić właścicielom prywatnych kamienic z brak dostarczenia mieszkań socjalnych. Sam pan były prezes chwalił się, że z 11 milionów w 2013 roku ograniczył skalę wypłacanych odszkodowań w 2014 roku do zaledwie 9,5 miliona. Pytanie tylko jak do tego doprowadził? Czy może zabezpieczył tak wiele mieszkań socjalnych? Nie! Prawnicy ZKZL - jako interwenient uboczny - zaskarżali wszystkie wyroki zasądzające lokale socjalne... i stąd ten "doskonały" wynik oraz "oszczędności". Za chwilę (już w tym roku) ruszy jednak fala roszczeń, które zostały utrzymane w sądzie drugiej instancji i będą to od razu odszkodowania za kilkanaście miesięcy (bo sądy drugiej instancji z reguły utrzymują w tych przypadkach wyroki sądów pierwszej instancji, a w związku z powyższym obowiązek zapłaty roszczenia pojawia się od chwili zasądzenia odszkodowania w pierwszej instancji. Przy takich - sięgających dziesiatek tysięcy złotych odszkodwaniach nie będzie zbyt wielu chętnych do ugód. Fala odszkodwań za chwilę zaleje ZKZL i Miasto Poznań. Jarosław Pucek zbyt dobrze o tym wie by przyjąć stanowisko zastępcy prezesa ZKZL. Lepiej odejść w glorii politycznego męczennika. KOMENTARZ z Facebook ŻŁY LOKATOR
04-04-2015 12:29:14
adonis
W Rzeczypospolitej chamom miejsca nie dajemy - Panie Pucek
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

sie

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Zwiedzanie Muzeum Komunikacji
w godz. 15:00-18:00, wstęp wolny
► więcej szczegołów

23

sie

19:00
Kino w bramie ul. Matejki 46
"LEGO® Batman" - projekcja filmu w bramie kamienicy przy ul. Matejki 46

21:00
Międzynarodowe Targi Poznańskie
„La La Land” - plenerowe kino letnie na Targach
wstęp wolny

24

sie

do 25-08-2018
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
godz. 8:00-13:00

25

sie

do 26-05-2018
Park Wilsona
VI Dni Twierdzy Poznań
- zwiedzanie schronu przeciwlotniczego pod Parkiem Wilsona oraz schronu w gmachu Radia Poznań (Merkury)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: