Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bałtyk w miniaturze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bałtyk w miniaturze
29-03-2015 01:26   Janusz Ludwiczak
Ma 87 centymetrów szerokości, 127 cm długości i 56 wysokości - mowa o makiecie Bałtyku. Biurowiec powstaje w miejscu kultowego Kina Bałtyk, przy zbiegu ulic Bukowskiej i Roosevelta. W budynku, który będzie miał 16 pięter powstanie m.in. kino, restauracja i taras widokowy.

W piątek w Concordia Design zaprezentowano makietę biurowca Bałtyk, którego budowa ruszyła w listopadzie.

Makieta obrazuje budynki konceptu Roosevelta 22: Bałtyk, Concordia Design wraz z Podwórkiem pomiędzy nimi oraz najbliższe otoczenie hotel Sheraton i teren MTP z charakterystyczną Iglicą, ukazując wzajemną korelację estetyczną wszystkich trzech podmiotów. Autorami makiety są Kuba Morkowski i Adam Perka, którzy do tej pory pracowali z najlepszymi pracowniami architektonicznymi na świecie i tworzyli makiety takich projektów jak Dom Edgara Kereta czy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Makieta jest pokaźnych rozmiarów (87x127x56 cm) zamknięta w szklanej gablocie. Jej monochromatyczna, czarno-biała kolorystyka pozwala skupić się na kształtach i bryłach budynków dokładnie obrazując skalę przedsięwzięcia i budowy Bałtyku oraz przestrzenny potencjał całego konceptu. Podświetlana, zbudowana z drewna, plexi i szkła wiernie pokazuje jak zmieni się centrum Poznania już za niespełna 2 lata - informuje Aneta Grzegorzewska-Półtorak, rzecznik inwestora.

Biurowiec Bałtyk powstaje na działce, przy zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej, w sąsiedztwie Ronda Kaponiera, obok Hotelu Sheraton i naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek ma mieć 18 tys. m kw. powierzchni i 68 metrów wysokości - 16 pięter i 3 kondygnacje podziemne, w których zlokalizowany zostanie parking podziemny.

W obiekcie powstaną biura, powierzchnie handlowo-usługowe, a także restauracja z tarasem widokowym i hotel na ostatnim piętrze. Na parterze i pierwszym piętrze przewidziano sklepy, restauracje i kawiarnie.

Inwestycje zrealizuje spółka PORR. Projekt i wizualizacje Bałtyk Tower przygotowała holenderska pracownia architektoniczna MVRDV. Zakończenie inwestycji planowane jest na początku 2017 roku. Makietę Bałtyku będzie można oglądać w Concordia Design, która znajdują się przy Rondzie Kaponiera i akademiku Jowita.


Komentarze (2)

30-03-2015 10:43:17
r-e
Może jak będzie wybudowany ten obiekt, to będzie jakoś wyglądał...teraz nie podoba mi się.Nie komponuje się z resztą budynków w tym miejscu.
29-03-2015 22:57:11
Negatyw
Kolejna makabryła w tym mieście...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

lip

17:30
Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych ul. Wyspiańskiego 27
IV sesja (budżetowa) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

18

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cudowny chłopak" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

19

lip

do 20-07-2019
20:00
Palmiarnia Park Wilsona
Noc w Palmiarni
(w godz. 20:00-2:00)

24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: