Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Komisariat targowy zostanie zlikwidowany? Bezpieczeństwo zapewnią tylko policjanci z Rycerskiej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Komisariat targowy zostanie zlikwidowany? Bezpieczeństwo zapewnią tylko policjanci z Rycerskiej?
27-03-2015 00:53   Janusz Ludwiczak
W 2012 roku zlikwidowany został komisariat Policji na Dworcu Głównym. Jego funkcjonowanie przejął komisariat targowy z ul. Śniadeckich, a później placówka z Wildy. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji komisariat na MTP może zostać zlikwidowany.

Z początkiem listopada 2012 r. decyzją nadinsp. Krzysztofa Jarosza, ówczesnego Wielkopolskiego Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu komisariat kolejowy został zlikwidowany. Powodem decyzji były m.in. koszty i niewielka ilość prowadzonych dochodzeń. Wyliczono, że w 2010 roku komisariat na Dworcu Głównym miał jedynie 180 spraw, związanych głównie z kradzieżami. Dla porównania Komisariat Policji w Tarnowie Podgórnym przy podobnym zatrudnieniu (37 funkcjonariuszy) miał w tym samym okresie ponad 1200 dochodzeń.

Zadania komisariatu kolejowego przejął początkowo Komisariat Policji Poznań-Targi przy ul. Śniadeckich, później funkcjonowanie powierzono placówce z Wildy i częściowo Komendzie Miejskiej Policji z Szylinga. Policja zapewniała również, że na dworcu wciąż pojawiać będą się patrole, m.in. z Wydziału Zabezpieczenia Miasta, a także sokiści ze Straży Ochrony Kolei i prywatni ochroniarze.

Niedawno policja zapowiedziała, że 40 funkcjonariuszy ma zostać przesuniętych z Poznania do komisariatów w Tarnowie Podgórnym, Swarzędzu, Komornikach czy Kórniku. Policja argumentuje to zwiększeniem liczby mieszkańców w podpoznańskich gminach i koniecznością zapewnienia im bezpieczeństwa.

Tymczasem według nieoficjalnych informacji zlikwidowany ma zostać komisariat targowy przy ul. Śniadeckich. Jego funkcjonowanie mają przejąć policjanci z Grunwaldu, z komendy przy ul. Rycerskiej.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji potwierdza, że jest prowadzony przegląd działań poszczególnych komisariatów, ale żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Podobnie prezes Targów oficjalnie nic nie wie o zamknięciu komisariatu. Niemniej pojawiają się informacje, że doszło już do rozmów z policjantami na ten temat.

Doszły do mnie słuchy, że komisariat targowy ma zostać zlikwidowany, jednak nikt z Komendy Policji nie informował. Po świętach będziemy chcieli poruszyć ten temat na posiedzeniu komisji. Będziemy pytać komendanta skąd takie plany. Chcielibyśmy wiedzieć jaki będzie mieć to wpływ na bezpieczeństwo na Łazarzu - powiedziała Lidia Dudziak, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.

Rzecznik policji uspokaja, że gdyby nawet doszło do zamknięcia placówki, interes mieszkańców i gości targowych nie ucierpi.

Komisariat Policji Poznań-Targi obejmuje nie tylko teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale również obszar w rejonie ulic Bukowskiej, Przybyszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego, Berwińskiego, Głogowskiej i Roosevelta. W targowej komendzie pracuje 25 policjantów.

Kilka dni temu policjanci z komisariatu Poznań-Targi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Mężczyzna przestępczego czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Odzyskane mienie powróciło do właścicieli. Teraz 33-latek za swój czyn odpowie przed Sądem.

W październiku mł. insp. Roman Kuster, Komendant Miejski Policji w Poznaniu przyznał wyróżnienia pieniężne policjantom z Komisariatu targowego, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn włamujących się do mieszkania. Profesjonalizm prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych pozwolił policjantom na zebranie dowodów przeciwko zatrzymanym w innej sprawie, w której skradzione mienie szacowane było na kwotę prawie 150 tysięcy złotych.


Komentarze (2)

30-03-2015 06:27:22
Negatyw
Proponuję przenieść na Batorego. Szybciej będą wypisywać mandaty studenciakom! :-)
27-03-2015 07:37:58
morlock
"...Bezpieczeństwo zapewnią tylko policjanci z Rycerskiej?..." Bliżej będą mieli z Szylinga, z byłego koszarowca Kwatermistrzówki. No chyba że, gdy będę zbierał oklep od licealistek z Dwójki na Matejkiego przy "kinie Olimpia" nie przypełzną bo stwierdzą iż to nie ich rejon. W takim razie personelowi z Rycerskiej powinni zafundować motolotnie albo pancerne rowery co by w godzinach szczytu sforsowali korki na r.Jeziorańskiego.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

06

mar

do 08-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi edukacyjne
Poznańskie targi książki
"Rybomania" - targi wędkarskie

14

mar

do 15-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

18

mar

do 20-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

26

mar

do 29-03-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Motor Show 2020" - targi motoryzacyjne
TTM - targi techniki motoryzacyjnej

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: