Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Głogowskiej będzie więcej zieleni - rusza kolejny etap rewitalizacji głównej ulicy Łazarza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Głogowskiej będzie więcej zieleni - rusza kolejny etap rewitalizacji głównej ulicy Łazarza
27-03-2015 00:24   Janusz Ludwiczak
W piątek rozpocznie się kolejny etap prac związany z dalszym zagospodarowaniem zielenią i małą architekturą ulicy Głogowskiej. W rejonie ulicy Palacza i Krauthofera nasadzone zostaną krzewy, a przy ul. Zachodniej, Wyspiańskiego, Limanowskiego i pod kościołem Matki Boskiej Bolesnej pojawi się w sumie 12 ławek, 5 koszy i 6 stojaków na rowery.

Jak już informowaliśmy dwa tygodnie temu w tym roku kontynuowane będą prace związane z elementami małej architektury na Głogowskiej. Przy ul. Zachodniej i pawilonie 2 MTP, pod kościołem Matki Boskiej Bolesnej oraz przy skrzyżowaniu z ul. Wyspiańskiego, Niegolewskich i Limanowskiego pojawi się w sumie 12 ławek, 5 koszty na śmieci i 6 stojaków na rowery. Ponadto uporządkowany zostanie skwer przy ul. Krauthofera (po stronie Górczyna) oraz przed hipermarketem E.Leclerc. W obu miejscach nasadzona zostanie nowa zieleń.

Od piątku rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem zielenią i małą architekturą terenu pasa drogowego u zbiegu ul. Głogowskiej z ul. Krauthofera na wysokości Zgromadzenia ss. Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to kolejny etap działań zmierzających do stworzenia przyjaznych przestrzeni dla pieszych na śródmiejskim odcinku ul. Głogowskiej. Teren przy ul. Krauthofera był jednym z potencjalnych obszarów wskazanych do zagospodarowania. Szeroki fragment nawierzchni chodnikowej (na którym parkują nielegalnie samochody), zostanie częściowo odbrukowany na zieleń niską w gruncie. Na skwerze pojawią się m.in. cisy i trawy ozdobne. W otoczeniu roślin zostaną ustawione ławki. Nie zabraknie również koszy na śmieci i stojaków rowerowych - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Najbliższe prace na ul. Głogowskiej, obejmują również wprowadzenie krzewów na niewielkich fragmentach terenów zieleni przy E. Leclerc (pomiędzy chodnikiem a parkingiem obiektu handlowego) oraz w pobliżu zajezdni MPK. Wszelkie informacje na temat realizacji były na bieżąco uzgadnianie z przedstawicielami Rady Osiedla Górczyn. Ten etap prac zakończy się 20 kwietnia 2015 r. - dodaje ZDM.

Na rewitalizację Głogowskiej również Rada Osiedla Św. Łazarz przekazała 92 210 złotych. Pozostałe 400 tysięcy złotych pochodzą z tegorocznego budżetu miasta Poznania. Większość środków zostanie przekazana na przebudowę skweru przy zbiegu ulic Głogowskiej i Ściegiennego na Górczynie.


Komentarze (2)

27-03-2015 11:18:13
M.
Nawet trawy potrzebują kilku lat na rozrośnięcie... Powiem więcej, w niektórych miejscach nasadzenia są zbyt gęste, więc za jakiś czas trzeba będzie pozbyć się co drugiego krzaczka.
27-03-2015 08:22:53
MONI
Niestety wizualizacja nie ma nic wspólnego z późniejszą realizacją - zwłaszcza bujne trawy na zdjęciach w rzeczywistości wyglądają - jak przy Dworcu Zachodnim - od razu do wyrzucenia.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: