Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Karwowskiego: był półtorametrowy płot, zostały kikuty - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Karwowskiego: był półtorametrowy płot, zostały kikuty
26-03-2015 08:12   Janusz Ludwiczak
Proszę mi to wytłumaczyć: przy ulicy Karwowskiego mieliśmy piękny żywopłot, wysoki na jakieś 1,5 m, w zeszłym tygodniu ZDM, do którego należał, zrobił z niego to, co na zdjęciach - zostały same kikuty... - alarmuje mieszkaniec ulicy Karwowskiego.

Przy ulicy Karwowskiego mieliśmy piękny żywopłot, wysoki na jakieś 1,5 m, w zeszłym tygodniu ZDM, do którego należał, zrobił z niego to, co na zdjęciach - zostały same kikuty - żali się Marcin Moskalewicz, mieszkaniec ulicy Karwowskiego.

Zarząd Dróg Miejskich przycinał krzewy w celu ich odmłodzenia. Przycięcie starych gałęzi spowoduje odrośnięcie nowych, co było niemożliwe przy gąszczu starych gałęzi. Może to teraz nieciekawie wygląda ale efekt będzie za jakiś czas widoczny. Takie wyjaśnienie otrzymałam z ZDM - odpowiada Maria Łazarz z Rady Osiedla Św. Łazarz.


Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Marcin Moskalewicz

ZOBACZ TAKŻE: Samochody znów rozjeżdżają Park Kasprowicza

ZOBACZ TAKŻE: Na Niecałej wycięto kilka akacji

ZOBACZ TAKŻE: Wycięto kilkanaście drzew w Parku Kasprowicza

ZOBACZ TAKŻE: Początkowo zwała się Fichtego. Sto lat temu powstały domy dla niemieckich urzędników-ul.Karwowskiego

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (9)

28-03-2015 10:24:26
Łazarz
Zamiast komentarza: "Obracaj się wśród malkontentów, a nauczysz się krytykować. Obracaj się wśród szczęśliwych ludzi, a poznasz sekret szczęścia."
28-03-2015 09:14:55
JS
Ale pieniądze na wycinkę znajdą się zawsze :) @Łazarz, beton też może być młody. Po wyglądzie łazarskich ulic nie widać tych chęci "młodych i prężnych". Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej betonowo. I nie zamaskują tego rachityczne krzaczki przysypane śmieciami, szumnie nazwane rewitalizacją Głogowskiej.
27-03-2015 21:30:47
L.Domasłowska
Prawda, jak zwykle jest pewnie gdzieś pośrodku. Natomiast na pytanie o nasadzenia po usuniętych drzewach, odpowiedź brzmi, brak funduszy (tak brzmiały odpowiedzi na wielokrotne interwencje w sprawie Kanałowej), a powinny być obligatoryjne.
27-03-2015 18:11:47
Łazarz
Nikt nie usuwa drzew bez przyczyny,muszą być ku temu istotne powody.W ZDM - referat zieleni nie ma żadnych betonów tylko młode osoby chcące poprawić zieleń przyuliczną w ramach skromnych funduszy jakie posiadają. Dziesiątki razy informowaliśmy że nie zawsze po wycięciu można nasadzić w tym samym miejscu drzewo.Ja postuluję usunięcie wszystkich miejsc parkingowych na chodnikach,nasadzenie trawy i będzie zielono.Nie mam samochodu , chcę zieleni i już. ( to ironia) ale czemu nie. Chodniki są dla ludzi a samochody niech "śpią" na parkingach.Zalegalizowanie w 1983 roku w Polsce możliwości parkowania pojazdów na chodniku spowodowało praktyczne zajęcie stref chodnika przeznaczonych dla ruchu pieszego przez powszechnie parkujące samochody i stało sięprzyczyną nagminnego niszcvzenia chodników i zieleni.
27-03-2015 12:32:49
JS
ZDM tak dba o zieleń, że na Kanałowej i Małeckiego wycięto kilkanaście drzew, a posadzono pięć. Aż się wzruszyłem troską o zieleń tego zdmowskiego betonu.
27-03-2015 08:21:30
heterozja
Na Potockiej przycięto, a raczej ścięto 2 lata temu gałęzie drzew, tak koszmarnie że do dzisiaj nie odrosły. Gdy podeszłam zapytać dlaczego tuż przy pniu obcinają gałęzie i co z gniazdem które tam jest, Panowie zachowywali się jakby nie wiedzieli o co chodzi, a gniazdo "zostawili przecież". Tylko że na co takie gniazdo które nie osłoni od wiatru, słońca, deszczu, innych ptaków.... Banda kretynów. Jeden ciął, 4 stało i patrzyło :(
27-03-2015 07:02:14
Łazarz
Cały wpis to niestety nieprawda.Osoby odpowiadające za zieleń przyuliczną w ZDM walczą o każdy jej skrawek.To chyba jedyne osoby w ZDM którym zależy na zieleni przyulicznej.Drzew ubywa z różnych powodów ,ale między innymi dewastują ją kierowcy parkujący samochody (np ul.Jarochowskiego)Nasadzenia kompensacyjne w Parku Kasprowicza wykonywał Zarząd Zieleni za wycięte przez inwestorów drzewa na Łazarzu.Nie ma obaw krzewy na Karwowskiego odrosną. Koło mojego domu podobnie potraktowano krzewy i odrosły jeszcze piękniejsze. Zieleni przyulicznej nie podlewa się ( po nasadzeniach przez pewien czas) , sadzi się taką roślinność która sama potrafi poradzić sobie w tej przestrzeni.Niestety jest to coraz trudniejsze przez zabrukowywanie ulic.
26-03-2015 22:32:14
Mieszkaniec Łazarza
Chodząc po ulicach na Łazarzu niestety można odnieść wrażenie, że ZDM ma wręcz obsesję wycinania zieleni i zostawiania klepisk. Dobrym przykładem jest ubywanie drzew na całym ciągu Bogusławskiego. W ramach rekompensacji sadzą drzewa w parku na arenie zwłaszcza w miejscach tego parku gdzie jest ich dostatek. Przynajmniej sprawia to takie wrażenie.
26-03-2015 13:27:48
TOMI
ZDM - zawsze tak tłumaczy nieudolność i brak umiejętności ogrodniczych swoich przypadkowych pracowników. Te krzewy NIGDY nie wrócą do swoich poprzednich rozmiarów i kształtu- zwłaszcza, że ich nikt nie podlewa i nie nawozi. Niestety tak są też traktowane krzewy na osiedlach przez pseudoogrodnicze firmy z pracownikami z łapanki, którzy nawet nie wiedzą jak się nazywają krzewy, które masakrują.
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

07

gru

do 10-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Międzynarodowe Zawody Jeździeckie i Targi Sprzętu Jeździeckiego

13

gru

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
61. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

15

gru

18:00
II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Charytatywny spektakl świąteczny na podstawie słynnej sztuki "Dziadek do orzechów"

17

gru

Szkoła Podstawowa nr 77 ul. Dmowskiego 50
Kiermasz świąteczny
• dekoracje i słodkości wykonane przez uczniów w godz. 14:00-17:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: