Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera będzie sygnalizacja świetlna? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera będzie sygnalizacja świetlna?
20-03-2015 07:42   Janusz Ludwiczak
Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 obawiają się o bezpieczeństwo swoich pociech. Wystosowali nawet petycję o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera.

Zdaniem rodziców uczniów, uczęszczających do "Dziewiątki" bezpieczeństwu ich dzieci zagrażają samochody, które zbyt szybko jeżdżą ulicą Łukaszewicza. Sporo kierowców również źle parkuje swoje pojazdy na ulicy Calliera, przez co zasłaniana jest widoczność pozostałym kierowcom.

Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 wystosowali nawet petycje o montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łukaszewicza i Calliera. Sprawa ta była omawiana podczas środowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.

Rodzice uważają, że to skrzyżowanie jest niebezpieczne. Sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu nie powstanie. Jak powiedzieli nam przedstawiciele ZDM na to nie ma pieniędzy, poza tym jest o wiele więcej ważniejszych miejsc, gdzie światła muszą się pojawić. Drogowcy powiedzieli, że zamontowane zostały już specjalne barierki na Łukaszewicza i Calliera mające ograniczyć parkowanie. Być może pojawi się chociaż żółte światło pulsujące, a w przyszłości spowalniacze i wyniesione skrzyżowanie, ale to pewnie po wprowadzeniu Strefy Tempo 30. W to musi zaangażować się rada osiedla - powiedziała Lidia Dudziak, przewodniczącą Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania.

Do końca miesiąca Miejski Inżynier Ruchu przeprowadzi przeglądy, badania i analizy ruchu dla tego skrzyżowania. Przedstawione mają zostać również rozwiązania, które mają poprawić bezpieczeństwo na ulicach przy Szkole Podstawowej nr 9.


Komentarze (5)

21-03-2015 18:39:41
fgh
Wprowadzenie Strefy Tempo 30 z rozwiązaniami wymuszającymi wolną jazdę jest znacznie lepszym rozwiazaniem niż kolejne światła. Chodzi o zwężenie jezdni, wyniesione przejścia, naprzemienne parkowanie - raz z jednej strony, potem z drugiej uniemożliwiające ciągłą jazde "na wprost. Czas też na całościowe uporządkowanie miejsc postojowych na Łazarzu, tak, jak to zrobiono na Jeżycach, w wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania. I jeszcze jedno. Przy okazji remontów chodników, na których dopuszczone jest parkowanie skośne, należy bezwzględnie montować ograniczniki na koła, które uniemożliwiają zbyt dalekie wjechanie na chodnik. Tak jest np. na Szamarzewskiego. Nie ma wtedy takich sytuacji, że kierowcy wjeżdżają na chodnik zbyt głęboko, zostawiając pieszym tylko wąski przesmyk na przejście. Koszt takich ograniczników nie wydaje się duży, powinien to być standard przy remontach.
21-03-2015 08:08:26
morlock
@JS No fakt. Tak to bywa jak ktoś się wygłupia przekręcając nazwy ulic (Matejkiego, Głogowskiego, heh). Św.Ignacy PRZEPRASZAM!
20-03-2015 21:11:31
ja...
Hmmm a gdzie te barierki ograniczające parkowanie????Petycja była już nie jedna i co nadal brak czego kolwiek aby bylo bezpieczniej...
20-03-2015 19:54:20
JS
Morlock, ale tekst jest o Łukaszewicza. Łukasiewicz to ten drugi ;)
20-03-2015 12:02:02
morlock
Fakt, idąc do fryzjerek na coroczne pucowanie glacy też mam kłopoty z bezpiecznym przejściem przez Łukasiewicza i zgadzam się z propozycją rodziców. Oby petycja odniosła skutek.
Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: