Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Niebawem ruszy budowa dyskontu przy Palacza. Lidl wyremontuje chodniki na Jarochowskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Niebawem ruszy budowa dyskontu przy Palacza. Lidl wyremontuje chodniki na Jarochowskiego
13-03-2015 08:12   Janusz Ludwiczak
Najpóźniej jesienią powinien powstać sklep sieci Lidl przy ul. Palacza. Inwestor wyremontuje chodniki na ul. Jarochowskiego.

Jak już informowaliśmy pod koniec 2011 roku Politechnika Poznańska wystawiła na sprzedaż dwa budynki przy ul. Palacza o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 3 tys. m kw. każdy oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 m kw. Cena wywoławcza wynosiła początkowo 12,5 mln zł, jednak w pierwszym przetargu nie było chętnych.

Nieruchomość została sprzedana w 2013 roku za 8,8 milionów złotych. Nowym właścicielem budynków została firma Lidl, która planuje na tej działce urządzić tutaj swój sklep.

W chwili obecnej inwestycja przy ul. Palacza jest na etapie projektu. Jest zatem zbyt wcześnie, by wskazywać na daty rozpoczęcia budowy sklepu oraz termin jego otwarcia, a także parametry dotyczące obiektu (powierzchnia sklepu czy liczba miejsc postojowych) - wyjaśnia Anna Biskup z Biura Prasowego Lidl Polska.

W ramach inwestycji Lidl przeprowadzi remont chodników na ulicy Jarochowskiego. Chodniki pomiędzy Palacza a Winklera miały zostać wymienione już w zeszłym roku, jednak inwestycja ta nie została przeprowadzona, gdyż jak wyjaśniał ZDM remonty chodników realizowane są do wysokości posiadanych środków finansowych.

Rada Osiedla Św. Łazarz na remont chodników na ulicy Jarochowskiego, na odcinku od Palacza do Winklera przeznaczyła 80 tysięcy złotych. Zadanie to zostało przesunięte na ten rok. Podczas ostatniej sesji łazarscy radni otrzymali informacje od ZDM, że firma Lidl rozpoczyna niedługo budowę sklepu przy ul. Palacza i planuje remont chodników na ulicy Jarochowskiego (pomiędzy Szkołą Podstawową nr 69 a ul. Palacza). Radni postanowili, że przeznaczą środki na remont chodnika na ul. Winklera (po stronie południowej, przy Gimnazjum nr 53) oraz na ul. Jarochowskiego (od Winklera do SP69 po stronie wschodniej). Na ten cel zostanie przekazane 100 tys. zł. Tymczasem chodnik pomiędzy szkołą a ulicą Palacza przebuduje Lidl.

W związku z przedmiotową inwestycją planujemy remont chodnika przy ul. Jarochowskiego na odcinku od wjazdu na nieruchomość będącą naszą własnością do ul. Palacza - zapowiada Anna Biskup z Lidl Polska.


R E K L A M A

Komentarze (1)

13-03-2015 12:09:50
morlock
A chodnik na Winklera od Jarochowskiego do Kasprzaka po obu stronach wyremontuje Wyższa Szkoła Pojazdów Gąsienicowych w Gromownicach Wielkich koło Pekinu w czynie społecznym. Gdyby na plan Osiedla nałożyć siatkę z wymienionymi / wymienianami chodnikami to ten facio od węzła gordyjskiego w łeb by se z procy strzelił.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: