Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W okolicach Rynku Łazarskiego ma być bezpieczniej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W okolicach Rynku Łazarskiego ma być bezpieczniej
13-03-2015 00:39   Janusz Ludwiczak
Rozpoczął się montaż 10 dodatkowych kamer monitoringu, które mają poprawić bezpieczeństwo w rejonie Rynku Łazarskiego i w ciągu ulicy Hetmańskiej.

Od 2001 roku, kiedy rozwijany jest system monitoringu w Poznaniu udało się uruchomić blisko 250 kamer. Monitoring objął już nie tylko Rondo Kaponiera, dworzec kolejowy, ale również ulicę Głogowską. W ramach Euro 2012 kamery pojawiły się również na Rondzie Jeziorańskiego i w ciągu ulicy Grunwaldzkiej.

Kamery miejskiego monitoringu pojawią się wzdłuż ulicy Hetmańskiej, zwłaszcza na skrzyżowaniach z ul. Dmowskiego i Kolejową. Miasto na realizację projektu "(Roz)Budowa monitoringu wizyjnego przestrzeni publicznej" przeznaczy pół miliona złotych. Kamery pojawić mają się również w Parku Chopina, na skrzyżowaniu 28 Czerwca i Kosińskiego a także Libelta i al. Niepodległości oraz wzdłuż ul. Głównej.

Bezpieczniej ma być również w rejonie Rynku Łazarskiego. Kamery pojawią się przy skrzyżowaniu z ul. Dmowskiego oraz z ul. Małeckiego. Rozpoczął się ich montaż.

Na Łazarzu planowane jest zamontowanie 10 kamer monitoringu. Dwie obrotowe znajdą się na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Dmowskiego oraz Hetmańskiej i Kolejowej. Osiem stacjonarnych kamer będzie obejmowało rejon od ulicy Małeckiego do Rynku Łazarskiego oraz od ulicy Dmowskiego do Rynku Łazarskiego. Z pewnością przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa i podejmowania natychmiastowych działań. W trakcie posiedzenia komisji pokazano nam szybkie i zdecydowanie działania podczas napadów i różnych zdarzeń - powiedział Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (3)

13-03-2015 16:47:35
JS
@swojak, na Kanałowej tchórze z policji po zmroku się nie pokazują. Wolą pół dnia spędzać na odnodze Kolejowej musztrując bezdomnych :) Radiowóz na terenach PKP wzdłuż Kolejowej to już prawie stacjonarny się zrobił. Zresztą na śniadanko i na siku też tam jeżdżą :)))
13-03-2015 09:48:04
wetr
A co z rejonami za rynkiem i Górczynem? Tam też pełno menelstwa i hołoty wieczorami (a nawet w dzień)!
13-03-2015 00:56:35
swojak
A co z Kanałową? alkohol leje sie strumieniami prawie w każdej bramie. chodniki zabrudzone przez psie odchody, auta stoją jak chcą a patroli jak na lekarstwo.
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: