Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto pomoże lokatorom - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto pomoże lokatorom
12-03-2015 18:47   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Od kwietnia ruszy projekt, polegający na konsultacjach prawnych w zakresie poradnictwa lokatorskiego. Miasto przy współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych będzie pomagać osobom, będącym w trudnej sytuacji mieszkaniowej.

Agnieszka Pachciarz, zastępca prezydenta Poznania dostrzegając znaczenie problematyki związanej z sytuacją lokatorów podjęła działania mające na celu pomoc poznaniakom będącym w trudnej sytuacji mieszkaniowej. W tej sprawie podpisane zostało porozumienie pomiędzy Miastem Poznań a Okręgową Izbą Radców Prawnych.

Bardzo często problemy mieszkaniowe wynikają z tego, że lokatorzy nie wiedzą gdzie mogą się zwrócić o pomoc - powiedział Zbigniew Tur, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.

Z porad będą mogli skorzystać mieszkańcy Poznania, zamieszkujący w mieszkaniach komunalnych lub socjalnych oraz lokatorzy prywatnych kamienic, którzy chcą skorzystać z komunalnego zasobu lokalowego.

Zapewnimy również koordynatora w zakresie udzielania pomocy lokatorom. Jednym z naszych głównym celów jest poprawa jakości obsługi klienta w ZKZL-u i zwiększenie nadzoru w zakresie merytorycznej poprawności informacji udzielanych klientom - przekonuje Agnieszka Pachciarz, zastępca prezydenta Miasta Poznania.


Komentarze (1)

13-03-2015 08:36:38
adonis
Obowiązkowa lektura dla Pani Prezydent Facebook : ŻŁY LOKATOR https://www.facebook.com/pages/Z%C5%82y- Pachciarz dla własnej wygody i pod publiczkę uderza we właścicieli kamienic. Nie proponuje dialogu pomiędzy stronami konfliktu. Daje tym jasny komunikat że będzie udzielać rad jak utrudniać remonty zdewastowanych kamienic ( zdewastowanych z reguły przez zarządców MPGM i ZKZL czyli Miasto Poznań). Uderza w jednocześnie w pracodawców dających tysiace miejsc pracy za które budowlańcy żywią tysiące rodzin, płacą podatki i powodują że budynki przez dziesięciolecia nieremontowane mogą być bezpiecznie użytkowane. Gratulujemy Pani prezydent. Jeżeli w Poznaniu w ciągu najbliższych lat dojdzie do eksplozji gazu w kamienicy(jak w Katowicach) lub spali sie budynek jak w Kamieniu Pomorskim i zginą dziesiatki lokatorów to wspomni Pani że przyłożyła do tego rękę . Gratuluję bezmyślności i spychologii. Zawsze winny właściciel kamienicy!!!!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: