Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz
06-03-2015 07:51   Janusz Ludwiczak
W środę odbyła się 47, ostatnia sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, w trakcie której radni dokonali korekt w tegorocznym budżecie. 70 tysięcy złotych zostało dołożonych do remontu chodnika na ul. Matejki. Ponadto łazarski samorząd pomocniczy przekazał 25 tys. zł na wykonanie projektu i dokumentacji technicznej remontu chodników na ul. Chociszewskiego wraz z posadzeniem nowej zieleni.

Na początku środowej sesji łazarscy radni podjęli uchwałę w sprawie sfinansowania zadań powierzonych z zakresu remontu miejskich chodników. Według przeprowadzonego kosztorysu przez ZDM inwestycja ta ma kosztować 350 tys. zł. Rada Osiedla Św. Łazarz postanowiła zdjąć 70 tys. zł z remontu chodników na ul. Chociszewskiego i środki te przeznaczyć na remont chodników w ciągu ulicy Matejki (od Grunwaldzkiej do Konopnickiej, po stronie II LO). Pozostałe 25 tys. zł z tego zadania trafi na wykonanie projektu i dokumentacji technicznej kompleksowej przebudowy chodników wraz z posadzeniem nowej zieleni na ul. Chociszewskiego (od Reymonta do Kasprzaka).

ZDM przekazał również informację, że firma Lidl rozpoczyna niedługo budowę sklepu przy ul. Palacza i planuje remont chodników na ulicy Jarochowskiego (pomiędzy Szkołą Podstawową nr 69 a ul. Palacza). Radni postanowili, że przeznaczą środki na remont chodnika na ul. Winklera (po stronie południowej, przy Gimnazjum nr 53) oraz na ul. Jarochowskiego (od Winklera do SP69 po stronie wschodniej). Na ten cel zostanie przekazane 100 tys. zł.

47. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz była ostatnim, roboczym posiedzeniem łazarskiego samorządu pomocniczego Miasta Poznania. W spotkaniu uczestniczyło 14 z 21 radnych (Bożena Banaszak, Dorota Bartkowiak, Ewa Chwieszczenik, Maria Łazarz, Bogumiła Maćkowiak, Marietta Niemier, Filip Olszak, Piotr Pałgan, Maria Paradowska, Łukasz Prymas, Anna Susicka, Tomasz Wojciechowski, Wojciech Wośkowiak i Bogna Zielińska). Środowa sesja nie była jednak ostatnim spotkaniem łazarskich radnych. Na 16 marca zaplanowano uroczyste posiedzenie, podczas którego podsumowana zostanie V kadencja Rady Osiedla Św. Łazarz, która wygasa 20 marca.


Komentarze (2)

06-03-2015 10:30:33
Łazarz
Zapraszam do zapoznania się z ulicą CHOCISZEWSKIEGO która stała się już główną ulicą dojazdową do Głogowskiej i REYMONTA a pod oknami mamy bruk który uprzykrza życie. Od wstrząsów pękają mury a od hałasu nie da się wytrzymać po otwarciu okna i nie tylko natomiast chodniki zajęte są przez samochody a reszta chodników mają garby powyżej 15 cm !!!To samo można napisać o ulicy Chociszewskiego tylko na jej remont miasto Poznań nie znalazło funduszy a Kolejowa będzie remontowana w tym roku. Niewiele lepiej jest na ulicy Dmowskiego i Kasprzaka to ulice zbierające samochody wyjeżdżające w kierunku Wrocławia .
06-03-2015 09:07:35
Małgorzata
Zapraszam do zapoznania się z ulicą Kolejową która stała się już główną ulicą dojazdową do Głogowskiej a pod oknami mamy bruk który uprzykrza życie. Od wstrząsów pękają mury a od hałasu nie da się wytrzymać po otwarciu okna i nie tylko natomiast wspólnoty płacą potężne pieniądze na remonty przy czym zadłużają się , chodniki natomiast zajęte są przez samochody a reszta chodników mają garby powyżej 15 cm !!!
Aktualności
Niezapominajka
10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

17

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal sztuki i przedmiotów artystycznych

14

sty

do 16-01-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Polagra Premiery" - Międzynarodowe Targi Rolnicze

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: