Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kongres XXV-lecia Samorządu Terytorialnego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kongres XXV-lecia Samorządu Terytorialnego
04-03-2015 23:16   redakcja, MTP
Prezydent RP Bronisław Komorowski, prof. Jerzy Buzek, a także przedstawiciele Parlamentu i Rządu wezmą udział w uroczystych obchodach XXV rocznicy odtworzenia w Polsce samorządu terytorialnego. Organizowane przez sześć ogólnopolskich organizacji samorządowych największe spotkanie samorządowe ostatnich lat odbędzie się w dniach 5 i 6 marca w centrum kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dwudniowe uroczystości zainauguruje w czwartek Zgromadzenia Ogólne Unii Miasteczek Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP, Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich oraz Związku Województw RP, podczas którego zostaną przeprowadzone wybory organów statutowych organizacji.

W piątek, 6 marca odbędą się obrady plenarne Kongresu, podczas których zaplanowano m.in. wystąpienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego prof. Jerzego Buzka, Ministra Olgierda Dziekońskiego z Kancelarii Prezydenta RP oraz Ministra Administracji Andrzeja Halickiego. W trakcie uroczystości zaplanowano także wręczenie „Srebrnych podziękowań” dla osób i instytucji zaangażowanych w rozwój samorządu terytorialnego w ostatnich 25 latach.

Kongres XXV-lecia Samorządu Terytorialnego będzie centralnym wydarzeniem jubileuszu reformy samorządowej, uznawanej powszechnie za jeden z największych sukcesów polskich przemian ustrojowych. Uczestnicy spotkania podsumują 25 lat samorządowej Polski i podejmą dyskusję o nowych wyzwaniach i niezbędnych warunkach do skutecznego realizowania zadań samorządowych.

Kongres został objęty honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: