Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Miasto zwróci nawet 80% kosztów wymiany pieca - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Miasto zwróci nawet 80% kosztów wymiany pieca
04-03-2015 00:15   Janusz Ludwiczak
Dzięki programowi KAWKA realizowanemu przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska miasto zwróci część kosztów wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne ogrzewanie.

We wtorek Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę o przystąpieniu do projektu KAWKA, realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, dzięki któremu mieszkańcy również Łazarza będą mogli liczyć na zwrot nawet do 80% kwoty wymiany rodzaju zasilania w ciepło. Na dotację będą mogli liczyć mieszkańcy, którzy np. zlikwidują stare kaflowe piece węglowe i podłączą się do "cieplika".

Nikogo nie przymuszamy, ale dajemy szansę na zmianę systemu ogrzewania. Zwłaszcza w centrum miasta, czyli dzielnicach Stare Miasto, północna Wilda czy Łazarz, gdzie w sezonie grzewczym koncentrują się szkodliwe pyły. Wszystkie obiekty miejskie już dawno rozwiązały ten problem, w programie znalazło się także dziewięć ostatnich miejskich kamienic, w których nadal spala się paliwo stałe - mówił w trakcie sesji Leszek Kurek, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania.

W tym roku Wydział Ochrony Środowiska przeznaczy blisko 900 tys. zł na dofinansowanie modernizacji systemów grzewczych w trzech poznańskich dzielnicach: Starym Mieście, Wildzie i Łazarzu. W przyszłym roku dofinansowanie ma wzrosnąć do ponad 2 milionów złotych.


Komentarze (1)

04-03-2015 21:01:24
maciej
te 80%-to nie jest prawda-górna granica to 6 tysięcy na mieszkanie.Czyli jak jest 10 mieszkańców-to kwota ulgi to 60 tysięcy. Przy remoncie(przebudowa + podłączenie do sieci) za np.150 tysięcy-będzie to 40%.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: