Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Centrum warte Poznania" będzie na Łazarzu? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Centrum warte Poznania" będzie na Łazarzu?
03-03-2015 19:18   Janusz Ludwiczak
Rynek Łazarski sceną teatralną, kino plenerowe pod Areną, a może święto ulicy Głogowskiej? Urząd Miasta ogłosił konkurs "Centrum warte Poznania" na uatrakcyjnienie miasta, w tym również Łazarza. Projekt ma szanse nawet na 52 tysięcy złotych dofinansowania.

W ubiegłym roku w ramach programu "Centrum warte Poznania" w Parku Wilsona, Ogrodzie Łazarz i w Parku Kasprowicza powstawały rzeźby w drewnie. Warsztaty rzeźby w drewnie były możliwe, dzięki przekazaniu przez miasto środków kwocie 13 130 złotych dla Galerii Raczej i Pracowni Łazarskiej.

Przez trzy letnie weekendy uczestnicy poszczególnych warsztatów przygotowywali własne płaskorzeźby lub formy przestrzenne z sezonowanego drewna lipowego - wyjaśnia Agnieszka Szablikowska, Pracownia Łazarska, Galeria Raczej.

Również w tym roku Łazarz może stać się "Centrum wartym Poznania". Organizacje pozarządowe, ale również firmy, osoby prawne, grupy nieformalne i osoby fizyczne mogą złożyć wniosek na dofinansowanie projektu w ramach programu "Centrum warte Poznania". Maksymalna kwota dotacji to 52 tysiące złotych, którą zdobyć mogą także autorzy prac konkursowych nagrodzonych i wyróżnionych w latach ubiegłych - wystarczy złożyć oświadczenie o chęci ich realizacji w roku 2015.

Celem konkursu jest pozyskanie w formie prac konkursowych koncepcji (programów, projektów) kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych, wzbogacających życie kulturalne i uatrakcyjniających centrum miasta oraz pozostałe części śródmieścia Poznania, które mogą być zrealizowane w roku 2015. Przez centrum miasta oraz pozostałe części śródmieścia Poznania należy rozumieć obszar Osiedla Stare Miasto, w szczególności ulicy Św. Marcin oraz ulic do niej przyległych, Ostrów Tumski, Śródkę, Wildę, Jeżyce oraz Łazarz - wyjaśnia Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania.

race konkursowe i oświadczenia o chęci realizacji projektu należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 19 marca 2015 r., godz. 15:00, w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, pokój nr 257. Kopie prac konkursowych w wersji elektronicznej należy przesyłać na adres konkurs_cwp@um.poznan.pl.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: