Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja dba o "Bezpieczne życie seniorów" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja dba o "Bezpieczne życie seniorów"
27-02-2015 00:17   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Funkcjonariusze z Referatu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Poznań Grunwald w ramach realizacji programu prewencyjnego "Bezpieczne Życie Seniorów" odwiedzali seniorów w domach. Celem działań mundurowych było zwrócenie uwagi osób starszych na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu.

W ramach realizacji programu prewencyjnego "Bezpieczne Życie Seniorów" funkcjonariusze z Referatu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Poznań-Grunwald w piątek, 20 lutego odwiedzili seniorów w domach.

Działania policjantów miały na celu zwrócenie uwagi osób starszych na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu. Mundurowi przestrzegali seniorów przed kradzieżami i oszustwami "na legendę", a także informowali jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia. Policjanci rozdając ulotki ostrzegali seniorów przed niekorzystnymi ofertami, promocjami oraz podpisywaniem umów, które mogą się wiązać np. z zaciągnięciem niechcianego kredytu. Ponadto przestrzegali, że nie każdy kto puka do drzwi, ma uczciwe zamiary - wyjaśnia Ewelina Błażejak-Trafna z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Policjanci radzili seniorom jak skutecznie radzić sobie z zagrożeniami i jak ich unikać, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń bądź natarczywości obcej osoby powiadomić najbliższy komisariat policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 997.


Fot: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
12

lis

19:00
Zespół Szkół Muzycznych ul. Głogowska 90
Koncert Pedagogów

13

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Rumunia - impreza z cyklu: "Przez żołądek do kultury". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu.
Impreza organizowana przez Klub Krąg, we

15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: