Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będą przypominać o białych plamach na mapie tras rowerowych na Łazarzu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będą przypominać o białych plamach na mapie tras rowerowych na Łazarzu
26-02-2015 08:16   Janusz Ludwiczak
W piątkowy wieczór Poznańska Masa Krytyczna przejedzie przez Łazarz. Rowerzyści przejadą m.in. ulicami Głogowską, Matejki, Kasprzaka, Rynkiem Łazarskim, Dmowskiego, Łukaszewicza i Kolejową.

W każdy ostatni piątek miesiąca Masa Krytyczna przejeżdża ulicami miasta. Tym razem rowerzyści przejadą również przez Łazarz.

Chcemy przypomnieć kluczowe dla rowerzystów miejsca, które wymagają pilnej interwencji. W zeszłym miesiącu odwiedziliśmy Starołękę, w lutym języczkiem uwagi jest ulica Dąbrowskiego i zmiany, które mogą nastąpić na tej ulicy. I dlatego przejedziemy Dąbrowskiego na odcinku od Długosza do Roosevelta. Nie zapominamy jednak o wciąż nierozwiązanych sprawach z lat poprzednich: Moście Dworcowym wraz z ulicami Królowej Jadwigi i Matyi, o Grunwaldzkiej, Głogowskiej i Łazarzu czy o Strzeleckiej. Odwiedzimy te miejsca, aby przypomnieć władzom miasta, że te białe plamy na mapie tras rowerowych powinny szybko zniknąć dzięki bardziej przyjaznej rowerzystom infrastrukturze (nie musi to być zawsze odrębna droga rowerowa) - wskazuje Kamila Sapikowska z Poznańskiej Masy Krytycznej.

Cykliści wyruszą o godz. 18:30 ze Starego Rynku i przez Pl. Wiosny Ludów, Strzelecką, Królowej Jadwigi i Matyi dojadą na Most Dworcowy, gdzie następnie pojadą ulicami:
Głogowska – Berwińskiego – Matejki - Kasprzaka – Niegolewskich – Rynek Łazarski – Dmowskiego – Potockiej – Łukaszewicza – Calliera – Kolejowa – Gąsiorowskich – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – Rondo Jeziorańskiego - Przybyszewskiego i dalej dojadą na Jeżyce.

Na czas przejazdu Poznańskiej Masy Krytycznej wstrzymany zostanie ruch samochodowy. Trasę przejazdu rowerzystów zabezpieczać będzie policja.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: