Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od piątku PeSTka przez trzy miesiące nie będzie dojeżdżać na Dworzec Zachodni - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od piątku PeSTka przez trzy miesiące nie będzie dojeżdżać na Dworzec Zachodni
26-02-2015 00:24   Janusz Ludwiczak
W piątek o godz. 18:52 "czternastka" po raz ostatni z ul. Głogowskiej skręci w Zachodnią i przez Dworzec Zachodni i trasę PST dojedzie na Piątkowo. Przy trzy miesiące w związku z przebudową Ronda Kaponiera i Mostu Uniwersyteckiego tramwaje linii nr 12 i 14 będą jeździć objazdem "górą", przy ul. Roosevelta, zaś "dziewiętnastka" będzie zawieszona. Natomiast od 7 marca autobusy nie będą dojeżdżać na pl. Dworcowy.

Już nie tylko w dni robocze po godz. 19 i w soboty przez cały dzień wyłączana z ruchu będzie przedłużona trasa PST od Mostu Teatralnego wzdłuż torów kolejowych na Dworzec Zachodni i dalej ulicą Zachodnią do ul. Głogowskiej.

W związku z kolejnym etapem prac przy Moście Uniwersyteckim, od piątku, 27 lutego godz. 19.00 do odwołania nowy odcinek trasy PST między Mostem Teatralnym a Dworcem Zachodnim będzie zamknięty codziennie przez całą dobę - informuje MPK.

Kazimierz Skałecki, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, wcześniej będąc zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. inwestycji deklarował, że nie będzie całkowitego zamknięcia PeSTki do Dworca Zachodniego.

Do końca 2014 roku planujemy przebudowę Mostu Uniwersyteckiego. Problemem będzie, że będziemy musieli pracować nad czynną linią kolejową i tramwajową. PeSTka będzie na pewno funkcjonować w dni robocze, może zdarzyć się, że w niedzielę na czas prowadzonych prac wyłączymy PeSTkę - tłumaczył w lipcu zeszłego roku Kazimierz Skałecki podczas posiedzenia Komisji Budżetu Rady Miasta Poznania.

Robotnicy będą pracować w odległości metra od torów. Prowadzone będą prace związane z przebudową Kaponiery i Mostu Uniwersyteckiego - powiedział w Radiu Merkury Kazimierz Skałecki, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Oznacza to, że w piątek tuż przed godz. 19 tramwaje linii nr 12 i 14 po raz ostatni przejadą od Mostu Teatralnego wzdłuż torów kolejowych do Dworca Zachodniego i dalej przez ulicę Zachodnią i Głogowską.

Zmienione trasy "dwunastki" i "czternastki" od 27 lutego godz. 19:00 do odwołania (na okres ok. 3 miesięcy):

Linia nr 12:
STAROŁĘKA – ... - Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 14:
GÓRCZYN – Głogowska - Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO.
Dodatkowo w niedzielne popołudnia linia nr 14 zostanie wzmocniona. W godzinach od 17:00 do 21:00 "czternastka" będzie kursować co 10 minut.

Linia nr 19:
ZAWIESZONA

To nie koniec zmian dla pasażerów. Od 7 marca autobusy nie będą podjeżdżać pod stary dworzec kolejowy.

Ze względu na zaawansowanie prac w rejonie skrzyżowania ulicy Dworcowej z Mostem Uniwersyteckim od 7 marca niemożliwy będzie wjazd autobusów ulicą Dworcową na plac Dworcowy. Autobusy linii nr 51, 68 i L dojeżdżać będą do Dworca Głównego od strony alei Przemysła II i ulicy Wujka (51 i 68 ulicą Towarową, a autobusy linii L przez Most Dworcowy) - informuje ZTM.

Głównym punktem przesiadkowym dla autobusów linii nocnych będą przystanki Rondo Kaponiera przy ulicy Zwierzynieckiej i ulicy Roosevelta (a nie jak obecnie na ulicy Dworcowej).

Aby ułatwić przejazd tramwajów ulicą Roosevelta w godzinach szczytów porannych oraz popołudniowo-wieczornych może być wyłączana sygnalizacja świetlna w rejonie zbiegu ulic Roosevelta i Dąbrowskiego. Ruchem będą kierować policjanci ruchu drogowego - dodaje ZTM.


Komentarze (1)

25-02-2015 23:15:20
albi
Warto jeszcze dodać o skandalicznej zmianie tras autobusów 51, 68 i L - zamiast z Dworca Zachodniego będą odjeżdżać zza PCC - w ten sposób droga z Łazarza na autobus wydłuży się o 5 minut.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

16

gru

do 19-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody
Targi akcesoriów i sprzętu jeździeckiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: