Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spacery z fretką coraz popularniejsze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spacery z fretką coraz popularniejsze
20-02-2015 12:13   Janusz Ludwiczak
Niektórym poznaniakom nie wystarcza mieć psa, kota, kanarka czy rybki. Są osoby, które wolą mieć fretkę - pisze do nas Czytelnik.

Nasz Czytelnik spacerując ulicą Palacza zauważył mieszkankę, która była na spacerze z fretką.

Niektórym poznaniakom nie wystarcza mieć psa, kota, kanarka czy rybki. Wolą być trendy i pokazać się z czymś innym. Fretka - na smyczy, jeszcze wystraszona i nerwowo oglądająca świat - pisze nasz internauta Karol Kroll na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Mustela putorius furo, czyli fretka to niewielki drapieżnik z rodziny łasicowatych (Mustelidae), udomowiona forma tchórza zwyczajnego lub tchórza stepowego. Od lat 80. XX wieku rośnie popularność fretki jako zwierzęcia domowego. Znalazło to wyraz we włączeniu fretek (obok psów i kotów) do grupy zwierząt podróżujących z paszportami dla zwierząt domowych w krajach Unii Europejskliej. Jednak nie wszystkie kraje podchodzą z taką wyrozumiałością do domowych pupili. W Portugalii obowiązuje zakaz hodowania (bez odpowiedniej zgody) i przewożenia fretek ze względu na ryzyko hybrydyzacji pomiędzy fretkami domowymi i dzikimi. Natomaist w Australii nielegalne jest trzymanie fretek na terenach federalnych Queensland i Terytorium Północne. W Australijskim Terytorium Stołecznym wymagana jest licencja. Z kolei w Brazylii właściciel fretki musi ją wysterylizować i wczepić mikroczip identyfikacyjny. W Nowej Zelandii sprzedaż, dystrybucja lub hodowla fretek jest nielegalna od roku 2002 jeśli nie są spełnione określone warunki.

Masa ciała fretek osiąga do 1,1 kg u samic u do prawie 3 kilogramów u samców. Ich długość wynosi od 40 do 51 cm wraz z ogonem. Długość życia mustela putorius furo wynosi średnio od 6 do 10 lat.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Mruczki mają swoje święto

ZOBACZ TAKŻE: Fretki i koty przeznaczone do adopcji można zobaczyć w Palmiarni

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

20-02-2015 16:56:58
qqq
zajebite zwietzaki
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: