Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tylko 13 osób chce zostać łazarskim radnym. Wojciech Wośkowiak nie będzie kandydować? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tylko 13 osób chce zostać łazarskim radnym. Wojciech Wośkowiak nie będzie kandydować?
18-02-2015 00:49   Janusz Ludwiczak
Zaledwie 13 zgłoszeń kandydatów do Rady Osiedla Św. Łazarz wpłynęło do tej pory do Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta. Do zdobycia jest jednak 21 mandatów. Kandydaci mają czas do piątku na zgłoszenie się. W wyborach osiedlowych najprawdopodobniej nie wystartuje Wojciech Wośkowiak.

22 marca odbędą się wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz i pozostałych 41 samorządów pomocniczych miasta. Na Łazarzu będziemy wybierać 21 radnych. Do tej pory o mandat radnego osiedlowego chce ubiegać się zaledwie 13 osób, mimo iż do zdobycia jest aż 21 mandatów.

Osoby, które chcą zostać radnym osiedlowym mają czas do piątku na zgłoszenie swojej kandydatury. Zgłoszenia przyjmowane są w godz. od 8:00 do 19:00 w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Urzędu Miasta Poznania przy ul. Matejki 50 pok. 219. By startować do rady osiedla trzeba zebrać 15 podpisów. Co ciekawe nie trzeba być zameldowanym na terenie Osiedla Św. Łazarz.

ZOBACZ TAKŻE: Zgłoszenie kandydata na członka Rady Osiedla {POBIERZ PDF}

ZOBACZ TAKŻE: Oświadczenie kandydata na członka Rady Osiedla {POBIERZ PDF}

Również do piątku mogą zgłaszać się kandydaci do obwodowych komisji wyborczych. Członkom obwodowych komisji wyborczych, powołanym do przeprowadzenia wyborów do rad osiedli przysługiwać będzie zryczałtowana dieta za czas związany z przeprowadzeniem głosowania i ustaleniem wyników głosowania. Przewodniczący komisji otrzyma 190 złotych, zaś jego zastępcy 170 zł. Natomiast zwykły członek obwodowej komisji wyborczej otrzyma 160 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: Zgłoszenie kandydata do obwodowej komisji wyborczej {POBIERZ PDF}

W wyborach osiedlowych nie wystartuje najprawdopodobniej Wojciech Wośkowiak, obecny Przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i do niedawna Radny Miasta Poznania.

No cóż, czas było przejść, na prośbę mieszkańców Łazarza, do historii. Trzeba takie rozstrzygnięcie przyjąć i uszanować - napisał na swoim profilu na Facebooku Wojciech Wośkowiak.

Wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz oraz 41 pozostałych samorządów pomocniczych miasta odbędą się w niedzielę, 22 marca w godz. od 8:00 do 20:00.


R E K L A M A

Komentarze (5)

18-02-2015 19:26:32
filomena
Rozumiem na Wośkowiaka. Ludzie wciąż mają pretensje do wszystkich i o wszystko, ale sami nic tylko krytykują. Podziałaj sam, a zobaczysz jak to smakuje
18-02-2015 13:51:06
as
Pan Wojtek sie obrazil na spoleczenstwo, albo nie ma juz gdzie isc, bo w kazdej formacji byl :)
18-02-2015 11:49:46
Anka
Czy wymagane jest zameldowanie w Poznaniu by pracować w komisji czy wystarczy posiadać umowę najmu? I czy kandydaturę zgłasza się również na Matejki 50?
18-02-2015 08:08:49
Roman Modrzynski
Bylby to ewenement gdyby nie bylo 21 kandydatow ,niedugo poznamy wszystkich kandydatow do Rady Osiedla .Wtedy oficjalnie moge zaczac kampanie .Jeszcze mi sie chce zmieniac Lazarz .Szkoda ze Pan Wojtek waha sie z kandydowaniem .
18-02-2015 01:09:09
głupie pytanie
Czy konieczne jest zameldowaniu w Poznaniu, aby kandydować na radnego?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:30
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Bezpieczny senior" - spotkanie dla seniorów na temat bezpieczeństwa ze Strażą Miejską
(sala parafialna)

06

paź

do 08-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Retro Motor Show 2023 - Targi Pojazdów Zabytkowych
PGA: Poznań Game Arena - Targi gier, rozrywki i multimediów

15

paź

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory parlamentarne

17

paź

do 18-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"PolEco" - Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska
Local Trends - Europejskie Forum Samorządowe
Forum Rozwoju Miast

19

paź

Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 8:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: