Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nastolatek za kilka złotych obklejał ulotkami latarnie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nastolatek za kilka złotych obklejał ulotkami latarnie
05-02-2015 12:57   Janusz Ludwiczak
Ulicą Kasprzaka przechodził we wtorkowe przedpołudnie jeden z nastolatków. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że rozklejał on ulotki na latarniach ulicznych, a także niszczył dopiero co powstałe przyuliczne skwery zieleni. Zgodnie z kodeksem wykroczeń za umieszczanie ogłoszeń, plakatów, ulotek, afiszy grozi kara grzywny od 20 do 5 tysięcy złotych.

Wtorek, 3 lutego 2015 tuż po godz. 10:30. Ulicą Kasprzaka idzie młody mężczyzna. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że nastolatek wyjmuje z plecaka stek kartek, taśmę klejącą i nożyczki. Nietypowy przechodzień rozgląda się najpierw w jedną stronę, potem w drugą, spogląda raz jeszcze w prawo i w lewo i podchodzi do latarni ulicznej, na której zawiesza ulotkę. Na dodatek młodzieniec wchodzi na dopiero co niedawno posadzoną zieleń i powstały przyuliczny skwer zieleni.

Po minucie nastolatek idzie dalej i obkleja kolejne latarnie. Młodzieniec, zapewne uczeń gimnazjum lub liceum za rozklejenie ulotek dostał kilka złotych. Jednak nastolatek zapomniał, że zgodnie z artykułem 24 i 63a kodeksu wykroczeń za umieszczanie ogłoszeń, plakatów, ulotek, afiszy grozi kara grzywny od 20 do 5 tysięcy złotych.

Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

Art. 24. § 1. Grzywnę wymierza się w wysokości od 20 do 5.000 złotych, chyba że ustawa stanowi inaczej.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Mela obkleiła swoimi plakatami sklepowe witryny, słupy trakcyjne i skrzynki energetyczne

ZOBACZ TAKŻE: MPK apeluje: "Dość zaklejania"

ZOBACZ TAKŻE: MPK traci 100 tys. zł na walkę z nielegalnymi reklamami. Zapobiegną temu siatki ochronne?

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (5)

06-02-2015 12:45:32
krscp
Dla takich "śmieciarzy" słupy ogłoszeniowe są bezużyteczne. Oni i tak z premedytacją będą zaklejali wszystkie latarnie, słupy i drzwi do budynków, skoro tych ulotek wieszają kilkadziesiąt lub kilkaset za jednym razem.Warto wspomnieć, że są to reklamy nielegalnie sprowadzanego tytoniu. A potem na słupach zostają czarne brudne pasy kleju. MPK rocznie wydaje 100 tys. złotych na czyszczenie z nielegalnych plakatów swoich urządzeń - skrzynek i słupów trakcyjnych. Warto się zastanowić, z czyjej kieszeni jest to pokrywane. Oczywiście że z kieszeni każdego mieszkańca. A 100 tys. zł to 20 nowych wiat przystankowych. Dlatego apeluję, by każdą tego typu zauważoną sytuację zgłaszać policji lub straży miejskiej, lub po prostu zrywać te ogłoszenia czym prędzej, by nie nakręcać interesu takim "firmom".
05-02-2015 20:13:12
Rada
Tonie takie proste,na postawienie słupa albo tablicy ogłoszeniowej trzeba spełnić trzeba mieć pozwolenie nadzoru budowlanego,zgodę właściciela terenu itd.Rada wnioskowała o takie tablice , postawienie przez Miasto Poznań, ale niestety nie udało się.
05-02-2015 16:35:31
były
A może "nasi" radni w swych planach pomyśleliby o słupach i tablicach ogłoszeniowych, na starych fotografiach z naszego fyrtla są i wyglądają fajnie /słupy/...
05-02-2015 13:21:09
Drwal
Jednak redaktor zapomniał, że zgodnie z art. 8 Kodeksu wykroczeń: "Na zasadach określonych w niniejszej ustawie odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu lat 17." :)
05-02-2015 13:10:21
morlock
W ramach kary niech lepiej wyzbiera do tej niebieskiej torby która również "zalega" skwerek wszystkie pozostałe, widoczne na fotach śmieci i kłopot z głowy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: