Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Funkcjonariusze nie ujawnili żadnych naruszeń prawa. Nie otrzymali żadnych sygnałów od mieszkańców" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Funkcjonariusze nie ujawnili żadnych naruszeń prawa. Nie otrzymali żadnych sygnałów od mieszkańców"
05-02-2015 12:33   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz poprosiła policję o zwiększenie patroli policjantów, m.in. w rejonie ul. Strusia, Rynku Łazarskiego, Jarochowskiego, Kasprzaka, Wyspiańskiego i Niegolewskich ze względu na zakłócenia porządku publicznego, a także nielegalne parkowanie kierowców. Według Policji nie ma żadnych niepokojących naruszeń przepisów prawa, ani też nie otrzymano żadnych niepokojących sygnałów od mieszkańców.

Rada Osiedla Św. Łazarz zwracała się do policji z prośbą m.in. o zwiększenie patroli na ul. Niegolewskich ze względu na rowerzystów nagminnie łamiących przepisy Ustawy prawo o ruchu drogowym, monitorowania skrzyżowania na ul. Głogowskiej i Chociszewskiego pod kątem "dokarmiania" gołębi i niszczenia zieleni czy zwiększenia dozoru skweru przy zbiegu ulic Głogowskiej i Strusia oraz tzw. "Lejka Łazarskiego".

Skwer im. Kazimierza Nowaka ("Lejek Łazarski") oraz przy skrzyżowaniu ulic Głogowskiej i Hetmańskiej został zrewitalizowany i notorycznie jest zaśmiecany przez osoby urządzające na ławkach spotkania "towarzyskie przy napojach alkoholowych" - pisze w piśmie do Komisariatu Policji Poznań-Grunwald Rada Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni zwracali się również do policji z prośbą o zwiększenie patroli pieszych na ulicach Jarochowskiego, Kasprzaka, Potworowskiego, Stablewskiego, Strusia, Wyspiańskiego, Berwińskiego, Limanowskiego w celu likwidacji niezgodnego z przepisami parkowania na chodnikach.

Podczas przeprowadzonych kontroli w okresie od 13.12.2014 do 05.01.2014 funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań-Grunwald nie ujawnili żadnych naruszeń przepisów prawa, ani też nie otrzymali żadnych niepokojących sygnałów od mieszkańców dotyczących opisywanych naruszeń przepisów w ruchu drogowym w rejonie ulic Jarochowskiego, Niegolewskich, Kasprzaka, Głogowskiej, Lodowej i Potockiej oraz naruszeń porządku i bezpieczeństwa publicznego w rejonie tzw. "Lejku Łazarskiego" - odpowiada podinsp. Michał Woźniak, zastępca Komendanta Komisariatu Policji Poznań-Grunwald.

Kontrole wskazanych miejsc będą nadal przeprowadzane przez funkcjonariuszy Rewiru III Dzielnicowych z Komisariatu Policji Poznań-Grunwald oraz siły przydzielone w ramach pełnionych służb obchodowych i patrolowych. Jednocześnie informuje o możliwości złożenia zawiadomienia w razie podejrzenia bądź ujawnienia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia na Komisariacie Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2a stosownie do przepisów zawartych w Kodeksie Postępowania Karnego i Kodeksie Postępowania w Sprawach o Wykroczenia. W przypadku stwierdzonych naruszeń bezpieczeństwa i porządku publicznego proszę o każdorazowe zgłaszanie tych zdarzeń pod numerem alarmowych Policji 997 - dodaje podinsp. Michał Woźniak, zastępca Komendanta Komisariatu Policji Poznań-Grunwald.


Komentarze (3)

05-02-2015 13:36:29
aN
" Podczas przeprowadzonych kontroli w okresie od 13.12.2014 do 05.01.2014 funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań-Grunwald nie ujawnili żadnych naruszeń przepisów prawa, ani też nie otrzymali żadnych niepokojących sygnałów od mieszkańców dotyczących opisywanych naruszeń przepisów w ruchu drogowym w rejonie ulic Jarochowskiego, Niegolewskich, Kasprzaka, Głogowskiej, Lodowej i Potockiej oraz naruszeń porządku i bezpieczeństwa publicznego w rejonie tzw. "Lejku Łazarskiego" - odpowiada podinsp. Michał Woźniak, zastępca Komendanta Komisariatu Policji Poznań-Grunwald." taaa jasne a "pobicie" radiowozu i szarpanina z policją na Głogowskiej w Wigilię to nie jest naruszanie porządku i bezpieczeństwa ?! Panowie Policjanci !- czas na ponowna naukę od 0 w dodatku polecam udać się do okulisty ! Szlak z taką policją - nic nie wartą!
05-02-2015 12:57:05
j65
Na ul.Wyspiańskiego , odcinek Matejki-Głogowska,przed skrzyżowaniem jest znak że wolno parkować wzdłuż chodnika a notorycznie ciągle te same samochody parkują na skos i utrudniają dojazd do skrzyżowania,gdzie są dwa pasy ruchu i można zawadzić o wystające auta , szczególnie jak są zajęte oba pasy i nikt nie egzekwuje poszanowania przepisów.A policja radzie odpowiada , ze nie stwierdzono rażących naruszeń prawa. jak nazwać tę sytuację?
05-02-2015 12:49:40
Milicjant
Nic nie widziałem, nic nie słyszałem...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
22

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festyn rodzinny "Bądźmy razem"

24

maj

18:00
Galeria Ego ul. Wyspiańskiego 41/3
"Żółty po raz ostatni" - wernisaż wystawy Ewy Kuryluk

19:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Srebrny Jubileusz Kapłaństwa ks. dyr. Piotra Kusia

27

maj

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Legendy poznańskie - impreza dla dzieci

31

maj

do 03-06-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
"Modernlog 2022" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: