Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sprawcy ataku na meczet przy Biedrzyckiego walczą z islamizacją Polski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sprawcy ataku na meczet przy Biedrzyckiego walczą z islamizacją Polski
03-02-2015 11:38   Janusz Ludwiczak
Trzech mężczyzn podejrzanych o oklejanie meczetu przy ul. Biedrzyckiego antyislamskimi hasłami broni się. W wydanym oświadczeniu napisali, że ich działanie nie miało na celu urażenia czyichkolwiek uczuć religijnych czy nawoływania do nienawiści. Za nawoływanie do nienawiści, obrazę uczuć religijnych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

18 stycznia grupa mężczyzn z Polskiej Ligi Obrony obkleiła Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, w którym znajduje się meczet naklejkami "Polska wolna od islamu". Członkowie tej samej organizacji zakłócili również październikowy wykład oraz grozili dzieciom, którzy przychodzi na lekcje języka arabskiego. Policja zatrzymała trzech podejrzanych mężczyzn, którzy mają powiedzieć za nawoływanie do nienawiści, obrazę uczuć religijnych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 27-29 lat, są to mieszkańcy Gniezna, Kostrzyna i Trzcianki. Jeden z nich jest bezrobotnym. Za nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego grozi kara do dwóch lat więzienia.

Sprawcy, którzy są członkami Polskiej Ligii Obrony wydali oświadczenie. Jak wyjaśniają walczą tylko z radykalnym islamem, a ich akcja miała na celu pokazanie, że ten problem dotyczy także Polski, a nie tylko krajów Europy zachodniej.

Podejrzani twierdzą, że oświadczenie chcieli wygłosić w obecności lidera muzułmańskiej gminy w Poznaniu. Immam Youssef Chadid odpowiada, że nie dostał żadnego zaproszenia na spotkanie. Według niego, organizacja, do której należą podejrzani, atakuje muzułmanów w Polsce. Jego zdaniem, chcą oni uniknąć wymiaru sprawiedliwości i dlatego wysuwają takie argumenty.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut obrazy uczuć religijnych i nawoływania do nienawiści na tle religijnym, za co grozi kara do dwóch lat więzienia. Po przesłuchaniu przez policję podejrzani wyszli na wolność. Będą zeznawać przed sądem.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: