Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Sprawcy ataku na meczet przy Biedrzyckiego walczą z islamizacją Polski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Sprawcy ataku na meczet przy Biedrzyckiego walczą z islamizacją Polski
03-02-2015 11:38   Janusz Ludwiczak
Trzech mężczyzn podejrzanych o oklejanie meczetu przy ul. Biedrzyckiego antyislamskimi hasłami broni się. W wydanym oświadczeniu napisali, że ich działanie nie miało na celu urażenia czyichkolwiek uczuć religijnych czy nawoływania do nienawiści. Za nawoływanie do nienawiści, obrazę uczuć religijnych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

18 stycznia grupa mężczyzn z Polskiej Ligi Obrony obkleiła Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe, w którym znajduje się meczet naklejkami "Polska wolna od islamu". Członkowie tej samej organizacji zakłócili również październikowy wykład oraz grozili dzieciom, którzy przychodzi na lekcje języka arabskiego. Policja zatrzymała trzech podejrzanych mężczyzn, którzy mają powiedzieć za nawoływanie do nienawiści, obrazę uczuć religijnych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 27-29 lat, są to mieszkańcy Gniezna, Kostrzyna i Trzcianki. Jeden z nich jest bezrobotnym. Za nawoływanie do nienawiści na tle różnic wyznaniowych oraz znieważenie miejsca kultu religijnego grozi kara do dwóch lat więzienia.

Sprawcy, którzy są członkami Polskiej Ligii Obrony wydali oświadczenie. Jak wyjaśniają walczą tylko z radykalnym islamem, a ich akcja miała na celu pokazanie, że ten problem dotyczy także Polski, a nie tylko krajów Europy zachodniej.

Podejrzani twierdzą, że oświadczenie chcieli wygłosić w obecności lidera muzułmańskiej gminy w Poznaniu. Immam Youssef Chadid odpowiada, że nie dostał żadnego zaproszenia na spotkanie. Według niego, organizacja, do której należą podejrzani, atakuje muzułmanów w Polsce. Jego zdaniem, chcą oni uniknąć wymiaru sprawiedliwości i dlatego wysuwają takie argumenty.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut obrazy uczuć religijnych i nawoływania do nienawiści na tle religijnym, za co grozi kara do dwóch lat więzienia. Po przesłuchaniu przez policję podejrzani wyszli na wolność. Będą zeznawać przed sądem.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

gru

10:00
Łazarz
"Śladami Kroniki" - wycieczka z przewodnikiem:
School of Form - Cmentarz żydowski - Budynek Magnolii - Park Wilsona - skrzyżowanie ul. Głogowskiej z ul. Berwińskiego - Rynek Łazarski - Katolicka

10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: