Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

MPK uczy pasażerów kultury - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
MPK uczy pasażerów kultury
03-02-2015 00:31   Janusz Ludwiczak
W tramwajach i autobusach zdarzają się pasażerowie, którzy palą e-papierosy lub słuchają głośno muzyki przez słuchawki lub nawet przez głośnik telefonu komórkowego. MPK postanowiło przypomnieć o zasadach dobrego wychowania i kultury osobistej.

Czego w tramwaju nie wolno? Oczywiście nie wolno jeździć bez biletu... Ale nie tylko o tym zapominamy. Zapominamy o tym, że w środkach komunikacji miejskiej nie wolno palić, jeść, spożywać alkoholu i żadnych innych napojów ani też toczyć głośnych rozmów telefonicznych czy słuchać głośnej muzyki. Postanowiliśmy o tym przypominać w niekonwencjonalny i oryginalny sposób... z poziomu podłogi - wyjaśnia Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Z kulturą osobistą w tramwaju czy autobusie bywa różnie, a przecież to od nas zależy czy podróż komunikacją miejską będzie pełnym stresów przedzieraniem się przez miejską dżunglę czy upłynie w sympatycznej atmosferze i spokoju.

Niestety głośne rozmowy przez telefon, picie alkoholu i jedzenie jest w tramwaju zjawiskiem nagminnym. Wielu pasażerów nawet nie zastanawia się, że swoim zachowaniem przeszkadza innym - mówi Piotr Żok, motorniczy.

MPK rozpoczęło nową akcje nową akcję na rzecz prawidłowych zachowań w środkach komunikacji miejskiej. Czy okaże się skuteczna? Czas pokaże.


Fot: MPK, Janusz Ludwiczak

Komentarze (1)

03-02-2015 07:12:56
Negatyw
Wynieść uczelnie z Poznania i słoiki znikną. Nie trzeba będzie nikogo edukowač.
Aktualności
Niezapominajka
16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

18:30
Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
IX sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: