Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez trzy miesiące tramwaje nie będą jeździć do Dworca Zachodniego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez trzy miesiące tramwaje nie będą jeździć do Dworca Zachodniego
31-01-2015 08:43   Janusz Ludwiczak
Przebudowa Ronda Kaponiera i Mostu Uniwersyteckiego spowoduje wstrzymanie PeSTki na przedłużonej trasie do Dworca Zachodniego. Przez trzy miesiące tramwaje linii nr 12 i 14 zamiast przez ulicę Zachodnią i Dworzec Zachodni będą jeździć "górą" - wzdłuż ulicy Roosevelta.

Jak informuje Radio Merkury trasę PeSTki będzie trzeba zamknąć z powodów bezpieczeństwa.

Robotnicy będą pracować w odległości metra od torów. Prowadzone będą prace związane z przebudową Kaponiery i Mostu Uniwersyteckiego - powiedział w Radiu Merkury Kazimierz Skałecki, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nieoficjalnie mówi się również, że zagrożony jest listopadowy termin zakończenia przebudowy Ronda Kaponiera. Kazimierz Skałecki, wcześniej będąc zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. inwestycji deklarował również wcześniej, że nie będzie całkowitego zamknięcia PeSTki do Dworca Zachodniego.

Do końca 2014 roku planujemy przebudowę Mostu Uniwersyteckiego. Problemem będzie, że będziemy musieli pracować nad czynną linią kolejową i tramwajową. PeSTka będzie na pewno funkcjonować w dni robocze, może zdarzyć się, że w niedzielę na czas prowadzonych prac wyłączymy PeSTkę - tłumaczył w lipcu zeszłego roku Kazimierz Skałecki podczas posiedzenia Komisji Budżetu Rady Miasta Poznania.

Póki co PeSTka zamykana jest w dni robocze pomiędzy godz. 19 a 5 oraz w soboty przez cały dzień. W tym czasie "dwunastka" i "czternastka" jeźdżą objazdem przez ulicę Roosevelta (tzn. "górą", przez Kaponierę).

Zmienione trasy "dwunastki" i "czternastki" w dni robocze od godz. 19 do 23, od 4 do 5 oraz w soboty przez cały dzień:

Linia nr 12:
STAROŁĘKA – ... - Matyi – Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Linia nr 14:
GÓRCZYN – Głogowska - Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – trasa PST – OS. SOBIESKIEGO

Jeszcze przez jakiś czas w dni robocze od godz. 5 do 19 oraz w niedziele i święta tramwaje linii nr 12 i 14 kursują będą kursować normalnie przez ulicę Głogowską, Zachodnią, Dworzec Zachodni i "dołem" - wzdłuż torów kolejowych. Bez zmian będzie jeździć również linia nr 19 - w dni robocze od od 6 do 9 oraz w niedziele od 16 do 21.

ZOBACZ TAKŻE: PeSTka już od roku dojeżdża do Dworca Zachodniego. Tramwaje nocne pojadą Głogowską?


Komentarze (1)

31-01-2015 11:21:24
as
hehe myslalem, ze juz beda remontowac xdddd
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: