Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Drzewa przy Targach i Dworcu Zachodnim spotka ten sam los co platany na Al. Niepodległości? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Drzewa przy Targach i Dworcu Zachodnim spotka ten sam los co platany na Al. Niepodległości?
28-01-2015 21:47   Janusz Ludwiczak
Ulica Głogowska może niedługo podzielić ten sam los co al. Niepodległości. Jak niepokoi się nasz Czytelnik niebawem mogą zostać wycięte platany, od dziesięcioleci witające gości Międzynarodowych Targów Poznańskich i podróżnych zmierzających na Dworzec Zachodni.

Te dwa okazałe drzewa stojące od dziesięcioleci witały zwiedzających gości Międzynarodowych Targów Poznańskich. Los ich już jest przesądzony i spotka taki sam jak te na al. Niepodległości przy Zamku. Po prostu zostaną w ciągu roku usunięte. Przyczyna jest prosta Drzewa próchnieją od wewnątrz, znika kora już od podłoża, Łyko jest osłonięte na wysokość ponad 2 metrów. Również i przycinanie gałęzi tęż osłabiło drzewa. Na dodatek drzewa się przechylają w stronę przystanku - pisze nasz internauta nishiopoznan na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Drzewa rosną przy samej jezdni, a zimowa dawka soli drogowej potęguje osłabienie. Na Głogowskiej też będzie łyso i niebawem znikną dwa ogromne drzewa tak jak 6 szt starych topoli z al. Niepodległości - dodaje nishiopoznan.

Czy drzewa te faktycznie zostaną wycięte? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich.

Zarząd Dróg Miejskich nie planuje wycinki platanów na ul. Głogowskiej przy Dworcu Zachodnim. Drzewa znajdują się w dobrej kondycji - wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich.


Fot: nishiopoznan
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: W Parku Kasprowicza posadzono 30 drzew

ZOBACZ TAKŻE: Na Niecałej wycięto kilka akacji

ZOBACZ TAKŻE: Jeszcze trzy lata temu zielona, porośnięta drzewami ul. Roosevelta zamieniła się w betonową pustynię

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (3)

29-01-2015 00:15:00
bimba13
Chyba drzewa panie RZECZNIKU! :p dwa błędy ech.
28-01-2015 18:30:03
Poznaniak
oJ CHYBA TAK bO KORA ZNIKA I DRZEWA SIE POCHYLAJĄ KU JEZDNI a znając kierowców juz bedą sygnaly
28-01-2015 16:27:33
żecznik ZZM
Dziękujemy za zgłoszenie. Nie mieliśmy w planach usunięcia tych dżew, ale rzeczywiście warto by je wycionć. W zamian posadzimy dwa dżewa podobnego gatunku w pobliżu rezydencji naszego prezesa. Grunt to równowaga w pszyrodzie!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Dom Bajek - warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i opiekunów. Cykl Żywioły. Dla dzieci w wieku 2-5 lat.
- obowiązują zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

18:30
Łazarz
30. sesja (zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

28

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"In Memoriam - VI łazarski wieczór zaduszkowy

30

paź

10:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Plastyczny Barwami malowane – temat prac „Dyzio marzyciel” - finał

03

lis

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Wietnam" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: