Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Posłowie i senatorowie zasiądą w Sali Ziemi? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Posłowie i senatorowie zasiądą w Sali Ziemi?
26-01-2015 21:13   Janusz Ludwiczak
Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprosił parlamentarzystów na Targi. Metropolita Poznański i zarazem Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski uważa, że Sejm i Senat powinien w przyszłym roku odbyć specjalne posiedzenie w Sali Ziemi z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

W kwietniu 2016 roku odbędą się uroczystości z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Najpierw w Gnieźnie przeprowadzona zostanie Konferencja Epikostopatu i nabożeństwo ekumeniczne. Kolejne wydarzenia w ramach wielkiego jubileuszu odbędą się w Poznaniu.

Zdaniem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego obie izby parlamentarnego powinny obradować w Poznaniu, gdzie w 966 roku odbył się chrzest Polski. Obrady Sejmu i Senatu mogłyby odbyć się w Sali Ziemi i pozostałych pawilonach MTP i Poznań Congress Center.

Na uroczystości rocznicowe został zaproszony również papież Franciszek.


Komentarze (1)

26-01-2015 21:18:01
antymoher
Jakim prawem biskup zaprasza na Targi? Chyba, że kuria zapłaciła już za wynajęcie Sali Ziemi na imprezę, bo jakoś nie przypominam sobie by Gądecki był udziałowcem spółki MTP ani członkiem jej zarządu... To są kpiny z rozdziału kościoła i państwa!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

lip

Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Piknik ekologiczny w Ogrodzie Łazarz "Na powitanie lata"

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
"Poznańskie muzykalia" - koncert z utworami Haliny Frąckowiak

06

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

13

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Turcja" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Letnie zajęcia językowe

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: