Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Komisariat naszym domem" na Głogowskiej - Skiba promował swoją książkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Komisariat naszym domem" na Głogowskiej - Skiba promował swoją książkę
26-01-2015 20:34   Janusz Ludwiczak
Znany polski muzyk, satyryk, publicysta, aktor, wokalista i członek zespołu Big Cyc promował w nowej galerii sztuki DNA Design przy ul. Głogowskiej swoją najnowszą książkę "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia".

"Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" to opowieść Krzysztofa Skiby o happeningach antysystemowych w czasach PRL-u, kiedy to zbuntowana młodzież chcąc wykiwać służby porządkowe przebierała się za krasnoludki. Autor barwnie i z humorem opisuje nie tylko boje słynnego ruchu Pomarańczowa Alternatywa (ze szczególnym uwzględnieniem akcji Galerii Działań Maniakalnych z Łodzi, której był liderem), ale także kreśli obyczajowy portret życia studenckiego tamtego okresu i całego swego pokolenia.

Skiba w swojej najnowszej książce opisuje nie tylko happeningi z Wrocławia, Łodzi czy Warszawy ośmieszające władze czy obrazki obyczajowe z życia kontestacyjnej młodzieży, ale także pokazuje zbiór fotografii, ulotek, plakatów i ulicznych graffiti z lat 80. Cennym uzupełnieniem publikacji są dokumenty dawnej Służby Bezpieczeństwa takie jak raporty, meldunki i donosy agentów dotyczące działalności Skiby i jego kolegów pozyskane z zasobów archiwalnych IPN.

Skiba, czyli Krzysztof Skiba ma 50 lat, jest gdańszczaninem. Zasłynął z grupą Big Cyc, która przez 26 lat istnienia nagrała 17 płyt, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy. Skiba występował również w wielu programach telewizyjnych i serialach. W 2013 roku Krzysztof Skiba za swoją opozycyjną działalność w czasach PRL-u został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem wolności i solidarności.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: