Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Komisariat naszym domem" na Głogowskiej - Skiba promował swoją książkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Komisariat naszym domem" na Głogowskiej - Skiba promował swoją książkę
26-01-2015 20:34   Janusz Ludwiczak
Znany polski muzyk, satyryk, publicysta, aktor, wokalista i członek zespołu Big Cyc promował w nowej galerii sztuki DNA Design przy ul. Głogowskiej swoją najnowszą książkę "Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia".

"Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia" to opowieść Krzysztofa Skiby o happeningach antysystemowych w czasach PRL-u, kiedy to zbuntowana młodzież chcąc wykiwać służby porządkowe przebierała się za krasnoludki. Autor barwnie i z humorem opisuje nie tylko boje słynnego ruchu Pomarańczowa Alternatywa (ze szczególnym uwzględnieniem akcji Galerii Działań Maniakalnych z Łodzi, której był liderem), ale także kreśli obyczajowy portret życia studenckiego tamtego okresu i całego swego pokolenia.

Skiba w swojej najnowszej książce opisuje nie tylko happeningi z Wrocławia, Łodzi czy Warszawy ośmieszające władze czy obrazki obyczajowe z życia kontestacyjnej młodzieży, ale także pokazuje zbiór fotografii, ulotek, plakatów i ulicznych graffiti z lat 80. Cennym uzupełnieniem publikacji są dokumenty dawnej Służby Bezpieczeństwa takie jak raporty, meldunki i donosy agentów dotyczące działalności Skiby i jego kolegów pozyskane z zasobów archiwalnych IPN.

Skiba, czyli Krzysztof Skiba ma 50 lat, jest gdańszczaninem. Zasłynął z grupą Big Cyc, która przez 26 lat istnienia nagrała 17 płyt, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy. Skiba występował również w wielu programach telewizyjnych i serialach. W 2013 roku Krzysztof Skiba za swoją opozycyjną działalność w czasach PRL-u został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyżem wolności i solidarności.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

sty

18:00
Kościół Prawosławny - Cerkiew św. Mikołaja ul. Marcelińska 20
Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan - modlitwa prawosławno-rzymskokatolicka

26

sty

13:00
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert kolęd Chóru Męskiego Kompanii Druha Stuligrosza

01

lut

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Jubileusz 50-lecia Klubu Górskiego Grań

04

lut

do 07-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi budownictwa "Budma"

27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: