Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Senior bezpieczny nie tylko od święta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Senior bezpieczny nie tylko od święta
24-01-2015 11:35   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Z okazji Dnia Babci i Dziadka Komenda Miejska Policji zorganizowała konferencję pod nazwą "Seniorzy bezpieczni nie tylko od święta". Podczas spotkania poruszono tematy najczęstszych zagrożeń z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Począwszy od oszustw na "wnuczka", a kończąc na manipulacji zarówno reklamowej jak i wykorzystywanej przez grupy psychomanipulacyjne.

W czwartek w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2 odbyła się konferencja "Senior bezpieczny nie tylko od święta". Na spotkaniu zgromadzeni słuchacze mogli wysłuchać trzech prelekcji dotyczących bezpieczeństwa: "Oszustwa na legendę i bezpieczeństwo w miejscach publicznych", "Niebezpieczne prezentacje i techniki sprzedaży" oraz "Niebezpieczne psychomanipulacje".

Prelegentami byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji: asp. sztab. Joanna Kęcińska i sierż. sztab. Piotr Garstka oraz Ojciec Dominikanin Stanisław Nowak z Dominikańskiego Ośrodka ds. Sekt.

Podczas spotkania zebrani seniorzy wymieniali się doświadczeniami oraz dobrymi radami jak uniknąć sytuacji, aby nie zostać potencjalną ofiarą oszustwa. Prelegenci przeprowadzili z uczestnikami konferencji konkurs z nagrodami, w którym należało wykazać się spostrzegawczością.

Na zakończenie seniorzy w towarzystwie policjantów zwiedzili budynek Komendy Miejskiej Policji. Pod koniec spotkania wszyscy wymienili się indywidualnymi doświadczeniami o codziennych zagrożeniach podczas wspólnego poczęstunku. Zebrani na konferencji seniorzy otrzymali również poradnik "Bezpieczne Życie Seniorów" oraz ulotki informacyjne opracowane przez Wydział Prewencji.


Fot: Komenda Miejska Policji

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

sty

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Koncert muzyki renesansowej i barokowej w wykonaniu zespołu Discors Concordia

25

sty

do 27-01-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
XXXVI Olimpiada Gołębi Pocztowych FCI
Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy Krystyny Czarneckiej-Augustyniak

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z kazaniem (ks. mitrat Paweł Minajew) - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

29

sty

15:00
Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego ul. Przybyszewskiego 37
Koncert noworoczny dla seniorów

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: