Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Senior bezpieczny nie tylko od święta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Senior bezpieczny nie tylko od święta
24-01-2015 11:35   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Z okazji Dnia Babci i Dziadka Komenda Miejska Policji zorganizowała konferencję pod nazwą "Seniorzy bezpieczni nie tylko od święta". Podczas spotkania poruszono tematy najczęstszych zagrożeń z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Począwszy od oszustw na "wnuczka", a kończąc na manipulacji zarówno reklamowej jak i wykorzystywanej przez grupy psychomanipulacyjne.

W czwartek w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2 odbyła się konferencja "Senior bezpieczny nie tylko od święta". Na spotkaniu zgromadzeni słuchacze mogli wysłuchać trzech prelekcji dotyczących bezpieczeństwa: "Oszustwa na legendę i bezpieczeństwo w miejscach publicznych", "Niebezpieczne prezentacje i techniki sprzedaży" oraz "Niebezpieczne psychomanipulacje".

Prelegentami byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji: asp. sztab. Joanna Kęcińska i sierż. sztab. Piotr Garstka oraz Ojciec Dominikanin Stanisław Nowak z Dominikańskiego Ośrodka ds. Sekt.

Podczas spotkania zebrani seniorzy wymieniali się doświadczeniami oraz dobrymi radami jak uniknąć sytuacji, aby nie zostać potencjalną ofiarą oszustwa. Prelegenci przeprowadzili z uczestnikami konferencji konkurs z nagrodami, w którym należało wykazać się spostrzegawczością.

Na zakończenie seniorzy w towarzystwie policjantów zwiedzili budynek Komendy Miejskiej Policji. Pod koniec spotkania wszyscy wymienili się indywidualnymi doświadczeniami o codziennych zagrożeniach podczas wspólnego poczęstunku. Zebrani na konferencji seniorzy otrzymali również poradnik "Bezpieczne Życie Seniorów" oraz ulotki informacyjne opracowane przez Wydział Prewencji.


Fot: Komenda Miejska Policji

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje"PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

08

maj

do 10-05-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki Pyrkon 2020 → PRZENIESIONE na inny termin: 10-12.07.2020

10

maj

21:00
Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
Głosowanie w godz. 7:00-21:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: