Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Senior bezpieczny nie tylko od święta - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Jak informuje MPK o godz. 13:20 wznowiono ruch tramwajowy na ulicy Głogowskiej. Tramwaje linii nr 3, 5, 8, 11 i 14 kursują już normalnie pomiędzy Mostem Dworcowym i Hetmańską. Kierowcy muszą jeszcze liczyć się z utrudnieniami na ulicy Głogowskiej, pomiędzy Śniadeckich i Berwińskiego do czasu naprawy nawierzchni.
Senior bezpieczny nie tylko od święta
24-01-2015 11:35   redakcja, Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Z okazji Dnia Babci i Dziadka Komenda Miejska Policji zorganizowała konferencję pod nazwą "Seniorzy bezpieczni nie tylko od święta". Podczas spotkania poruszono tematy najczęstszych zagrożeń z jakimi mogą spotkać się osoby starsze. Począwszy od oszustw na "wnuczka", a kończąc na manipulacji zarówno reklamowej jak i wykorzystywanej przez grupy psychomanipulacyjne.

W czwartek w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Szylinga 2 odbyła się konferencja "Senior bezpieczny nie tylko od święta". Na spotkaniu zgromadzeni słuchacze mogli wysłuchać trzech prelekcji dotyczących bezpieczeństwa: "Oszustwa na legendę i bezpieczeństwo w miejscach publicznych", "Niebezpieczne prezentacje i techniki sprzedaży" oraz "Niebezpieczne psychomanipulacje".

Prelegentami byli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji: asp. sztab. Joanna Kęcińska i sierż. sztab. Piotr Garstka oraz Ojciec Dominikanin Stanisław Nowak z Dominikańskiego Ośrodka ds. Sekt.

Podczas spotkania zebrani seniorzy wymieniali się doświadczeniami oraz dobrymi radami jak uniknąć sytuacji, aby nie zostać potencjalną ofiarą oszustwa. Prelegenci przeprowadzili z uczestnikami konferencji konkurs z nagrodami, w którym należało wykazać się spostrzegawczością.

Na zakończenie seniorzy w towarzystwie policjantów zwiedzili budynek Komendy Miejskiej Policji. Pod koniec spotkania wszyscy wymienili się indywidualnymi doświadczeniami o codziennych zagrożeniach podczas wspólnego poczęstunku. Zebrani na konferencji seniorzy otrzymali również poradnik "Bezpieczne Życie Seniorów" oraz ulotki informacyjne opracowane przez Wydział Prewencji.


R E K L A M A

Fot: Komenda Miejska Policji

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
20

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Dekoracje wiosenne” czyli … Międzykulturowe robótki ręczne

21

mar

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Łazarskie Przedszkolaki - Łazarskim Seniorom”: "Wiosna , wiosenka" przedstawienie w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 89

22

mar

do 23-03-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Sakralia" - Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„ZIMY ŻAL”- widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki" z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis". Artyści wspólnie z publicznością wykonają utwory nawiązujące do przełomu zimy i wiosny. Go

24

mar

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
►WIĘCEJ: www.wybory2019.lazarz.pl
głosowanie w godz. 8:00-20:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: