Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na ulicach pojawiły się nowe kosze na śmieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na ulicach pojawiły się nowe kosze na śmieci
22-01-2015 12:01   Janusz Ludwiczak
Zarząd Dróg Miejskich wymienił stare metalowe kosze, na nowe z kamienną podstawą. Pojemniki na śmieci pojawiły się m.in. przy Rynku Łazarskim oraz na ulicach Wyspiańskiego, Potockiej, Głogowskiej i Ułańskiej.

Wreszcie coś ruszyło na Łazarzu. Stare obleśne metalowe kosze zostały zastąpione przez eleganckie czarne kosze z kamienną podstawą. Można je zaobserwować między innymi na ulicy Potockiej czy w okolicy Rynku Łazarskiego - pisze nasz internauta Maciej na Kontaktową Platformę Czytelników (24@lazarz.pl).

Nowe, czarne uliczne kosze na śmieci zostały sfinansowane ze środków Zarządu Dróg Miejskich i częściowo z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz. Podobne uliczne kosze na śmieci powinny być znane doskonale przechodniom spacerującym po ulicy Śniadeckich. W 2008 roku pojawiło się tam kilka pojemników na śmieci przed konferencją klimatyczną COP14.

Nowe, czarne kosze ustawione zostały w następujących miejscach: Rynek Łazarski /ul. Lodowa, ul. Potockiej/Kolejowa, ul. Ułańska/Siemiradzkiego, ul. Wyspiańskiego/Matejki, ul. Głogowska/Berwińskiego oraz ul. Głogowska przy MTP (5 szt.). Planujemy również ustawienie nowych koszy w następujących miejscach: Rynek Łazarski /ul. Głogowska, Rynek Łazarski/Dmowskiego, Rynek Łazarski/Niegolewskich, Rynek Łazarski/Kącik, ul. Łukaszewicza/Mottego oraz ul. Grunwaldzka - odcinek przebudowany - wylicza Dorota Wesołowska, rzecznik prasowy ZDM.


Fot: Maciej
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Poezja do życia zrodziła się na Wildzie i Jeżycach, ale ominęła Łazarz

ZOBACZ TAKŻE: Strefa Tempo30 na dolnym Łazarzu?

ZOBACZ TAKŻE: Siedem lip, prawie 400 krzewów i ławki pojawiły się na skwerze przy zbiegu Kasprzaka i Palacza

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji? Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (1)

22-01-2015 12:21:10
antysnob
Mam to w zadzie. "Kulturalni" ( bo raz w tygodniu odwiedzają galerie) i tak wezmą ulotki od rozdających by wyrzucić na chodnik. Ja czekam aż fb odbierze śmieci. Mają czas do 12 p.m.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
07

maj

do 08-05-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

27

sie

do 28-08-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

22

paź

do 23-10-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: