Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Krąg" zostanie przebudowany: będzie winda, nowe toalety, reprezentacyjny hol i przewijak dla dzieci - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Krąg" zostanie przebudowany: będzie winda, nowe toalety, reprezentacyjny hol i przewijak dla dzieci
21-01-2015 08:35   Janusz Ludwiczak
Termomodernizacja całego budynku wraz z dobudowaniem windy dla osób niepełnosprawnych i mających problemy ruchowe, remont wc na piętrze oraz budowa nowych toalet na parterze - to plany kompleksowej modernizacji budynku przy zbiegu ulic Dmowskiego i Potockiej, w którym znajduje się Klub Osiedlowy "Krąg", administracja Osiedla "Łazarz" oraz fryzjer i filia nr 23 Biblioteki Raczyńskich.

Gruntowna przebudowa i remont budynku przy ul. Dmowskiego 37 był jednym z głównych punktów zebrania Plenarnego Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, które odbyło się w poniedziałkowe popołudnie.

Zakończyliśmy termomodernizację wszystkich budynków na naszym osiedlu z jednym wyjątkiem. Klub Krąg i administracja Osiedla to ostatni budynek, który musi zostać poddany termomodernizacji. Chcemy dostosować obiekt dla potrzeb osób niepełnosprawnych, stąd pojawił się pomysł dobudowania windy. Pierwszy wariant przewidywał wybudowanie szybu wewnątrz budynku, a sama winda miałaby się znaleźć w miejscu, gdzie znajduje się toaleta damska. To rozwiązanie spotkało się ze stanowczym sprzeciwem. Jest to zrozumiałe, bo nie może na piętrze funkcjonować tylko jedna toaleta. Dlatego wybrano wariant dobudowania windy zewnętrznej, do której będzie można wsiąść z poziomu chodnika i dostać się na parter i piętro - przekonuje Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Osiedle "Łazarz" szacuje budowę windy na 220 tysięcy złotych. Dokładny koszt ma być znany po opracowaniu projektu i kosztorysu, a także wykazaniu sprawozdania finansowego za 2014 rok i obliczeniu salda.

Oprócz windy w budynku Klubu "Krąg" mają pojawić się nowe toalety.

Na parterze powstanie duży reprezentacyjny hol. Chcemy zlikwidować stare szklane drzwi na korytarzu i wyburzyć część ścian. Pojawi się również drugie wejście dla osób niepełnosprawnych. Będą dwa wejścia zarówno do Klubu "Krąg" jak i administracji. Na parterze powstaną również dwie toalety damska i męska oraz pomieszczenie, w którym będzie przewijak dla niemowląt. Na piętrze wyremontowasna zostanie toaleta damska. Obecnie panuje tam czysty socjalizm z lat 70. Zabudowana zostanie "studnia" klatki schodowej, która zabudowana zostanie szatnią. Pozwoli nam to na dobudowanie wejścia do windy - tłumaczy Jerzy Babiak, przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald.

Chcemy również przebudować dolną kondygnację. W piwnicy powstaną magazyny. Zespoły muzyczne będą miały gdzie przechowywać instrumenty, a harcerze będą mogli organizować zbiórki w lepszych warunkach. Chcemy spełniać normy bhp - pojawią się równie szatnie i prysznice dla pracowników. Priorytetowa będzie jednak termomodernizacja budynku. W ramach tej inwestycji wymienione zostaną wszystkie okna na 1 piętrze, wyremontowana zostanie toaleta damska - dodaje Jerzy Babiak.

Podczas poniedziałkowego zebrania plenarnego Rada Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald podjęła również decyzje o zaciągnięciu kredytu na remont elewacji kamienic przy ul. Śniadeckich, a także przeznaczyła 90 tys. zł na uzyskanie obowiązkowych świadectw energetycznych we wszystkich 67 budynkach na terenie osiedla.


R E K L A M A

Komentarze (2)

21-01-2015 16:41:57
Spółdzielca
Harcerze cały czas są w " podziemiu", tylko warunki się polepszą.Miasto nie remontuje "zasobów spółdzielczych" i nie są wykonywane te prace z funduszu remontowego.
21-01-2015 12:18:49
blubrymalkontenta
Faktycznie magazyn ...a harcerze będą mogli organizować zbiórki w lepszych warunkach... Znaczy zeszli do podziemia? W imię walki z czym/kim? I to wszystko z naszego funduszu remontowego? Nie wierzę że Miasto takie hojne.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: