Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chór Męski Akord Cechu Stolarzy zaśpiewał kolędy w kościele Michała Archanioła - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chór Męski Akord Cechu Stolarzy zaśpiewał kolędy w kościele Michała Archanioła
17-01-2015 23:56   Janusz Ludwiczak
Istniejący od 1958 roku Chór Męski Akord Cechu Stolarzy Swarzędzkich zaśpiewał polskie kolędy podczas sobotniej, wieczornej mszy św. w kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej.

Chór Męski Akord rozpoczął działalność 29 stycznia 1958 roku, kiedy to po raz pierwszy zaśpiewał w kościele św. Marcina w Swarzędzu na uroczystości 50-lecia pożycia małżeńskiego Marii i Tomasza Maćkowiaków.

Zespół działa jako Stowarzyszenie Śpiewacze "Akord" przy Cechu Stolarzy Swarzędzkich i liczy 25 śpiewaków. Chór Męski Akord uświetnia ważne uroczystości cechowe, wydarzenia miejskie i kościelne. W swoim repertuarze ma utwory najwybitniejszych kompozytorów od średniowiecza do czasów współczesnych.

Chór Męski Akord występował również za granicą, m.in. na Litwie, Łotwie, w Niemczech (m.in. podczas Expo w 2000 roku w Hanowerze) i we Włoszech (m.in. podczas obchodów 24. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II).

Od 20 lat współpracuje z chórem "Concordia" w Ronnenbergu (Niemcy). W 1990 roku zajął II miejsce miejsca w kategorii chórów męskich na II Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej na Łotwie.

W latach 60-tych zespołem kierował Antoni Grochowalski, następnie dyrygenturę objął Kazimierz Antkowiak, który prowadził chór aż do 1990 r. Po jego śmierci batutę przejęła Jadwiga Maćkowiak, wnuczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
15

lis

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu piosenki obcojęzycznej

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Jak w przedwojennym kabarecie" - spektakl muzyczny dla dorosłych
Scenariusz i wykonanie: Michał Grudziński i Andrzej Lajborek (aktorzy Teatru Nowego). Spektakl w ramach projektu "W Łazarskim Kręg

16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch!" - spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu" realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania.
Wstę

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: